A Ty gdzie najczęściej udajesz się na wakacje? Czy wolisz Polskę czy może odkrywasz kraje zagraniczne i to Ci zapewnia nowe wrażenia

Każdego roku mamy przerwę od wszystkiego, nie tylko od pracy, ale od dotychczasowego życia, gdzie zaplanowany lub niezaplanowany jest każdy z aspektów życia. To czas, gdy można sobie pozwolić na wycieczkę w nieznane, czas, kiedy możemy wypocząć, naładować swoje akumulatory na kolejne życiowe wyzwania.

Wakacje w Turcji

Autor: Eder Fortunato
Źródło: http://www.flickr.com

Ten okres jest znany każdemu z nas, to wakacje. Jakże czekamy na nie z niecierpliwością, jak wiele w zamian dostajemy. Czy masz już zaplanowane kolejne wakacje? (kliknij tutaj) Czy preferujesz jeździć blisko, po naszym kraju czy może wolisz zagraniczne wypady?

Prawda jest tego typu, że do niedawna niewiele osób było w stanie sobie pozwolić na takie zagraniczne wojaże. Wydawały się one zbyt kosztowne, dla małej grupy osób, dlatego też większość naszych rodaków wybierała wczasy nad polskim morzem czy w naszych górach. To miało również miejsce w okresie komunizmu, kiedy wyjazdy zagraniczne były niezbyt dostępne, a jak już to mała ilość ludzi mogła sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jest całkowicie inna, bo wiele nowych krajów jest dla nas dostępna. Wystarczy sprawdzić propozycje biura podróży.

Jak czas wolny to wczasy za granicą czy wakacje w Tunezji, nie ma z tym żadnych trudności, a ceny są często nawet bardziej przystępne niż za wakacje nad naszym morzem. Z tego względu wielu Polaków decyduje się na zagraniczne wojaże. Nie dość, iż w takich krajach, jak Egipt i Tunezja słoneczna pogoda będzie zagwarantowana, to jeszcze inna kultura, zwyczaje i w ogóle całkiem świeże doznania są na wagę złota. Najbardziej znane destynacje to właśnie Afryka północna, ale też europejskie kraje, jak Włochy, Hiszpania, Cypr czy Malta (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/malta/). Sporo osób jeździ także do Turcji, a to państwo na pograniczu Azji i Europy, więc oferujący interesującą mieszankę orientu z klarującą się powoli, ale jednak sukcesywnie dawką europejskości. Podobnie sytuacja wygląda przykładowo w Tunezji.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na tego typu temat, to wejdź na ten odnośnik – jest tutaj bardzo świeża wiadomość (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-zakynthos) w kontekście opisywanej tematyki.

zachęcamy do zapoznania

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż to kraj afrykański, to dzięki rozwojowi turystyki coraz więcej osób zauważa tam czynniki swojskie. To oznacza, że możemy tam poczuć się jak u siebie, a jednocześnie wiemy, że jesteśmy w miejscu egzotycznym, co widzimy na każdym kroku. To wszystko sprawia, że wyjazd zagraniczny w takie miejsce to same zalety. Choć u siebie czujemy się jak w domu, to jednakowoż możemy się spodziewać zbytnio podobnego klimatu. Tylko zagraniczny wyjazd na wczasy oferuje bardziej bogate wrażenia i lepszy wypoczynek.

Comments are closed.