Absolutnie każdy człowiek posiada święte prawo do ochrony osobistej!

Człowiek powinien czuć się mocno bezpiecznie: odnośnie tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości – a czy jednakowoż Polacy w istocie mogą czuć się bezpiecznie? Generalnie nie żyjemy w przesadnie niebezpiecznym kraju: oczywiście po zmroku nie jest perfekcyjnie, ale nawet łódzkie osiedla mieszkaniowe raczej nie są ostoją przestępczości. Chociaż wiadomo, że trudno czuć całkowitą beztroskę: szczególnie jeżeli jakoś się wyróżniamy. Niektórzy osobnicy wcale nie są zaczepiani, lecz raczej nie każdy może wzbudzić „szacunek”.

nauka samoobrony

Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co zatem polecić pragnącemu poczuć się bezpieczniej? Może pistolet palny? No cóż, pistolet to na pewno kiepski wybór: przede wszystkim z takiej przyczyny, że zdecydowana większość ludzi całkowicie się nie nadaje do noszenia broni.

Czy chcesz przestudiować nowe materiały na prezentowany tutaj problem? Kliknij więc ten link i przeczytaj więcej porad w treści (http://magazynauto.pl/meska-strefa/elektryczne-rowery-skladane-jazda-ze-wspomaganiem-zmieszcza-sie-w-bagazniku-auta,aid,1166) o podobnej tematyce.

No byłoby dużo więcej szkód, aniżeli pożytku. To może kubotan, a więc wywodząca się z dalekowschodniej Japonii broń, dzięki to której samoobrona zapewne nie będzie stanowiła dla nas ogromnego wysiłku? Oczywiście japońską bronią należy potrafić się posłużyć, lecz bądź co bądź to raczej nie może być ogromny problem, ponieważ jak to się mówi: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy

Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To dobrze, że na tę broń, która służy nam tylko do samoobrony generalnie nie potrzebujemy stosownego zezwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, lecz bądź co bądź nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do wolności. Jeżeli ktoś jest pełnoletni, trudno zakładać, iż ktokolwiek ma prawo do tego by chociażby spróbować odebrać mu wolny wybór.

Trzeba mieć nadzieję, że w naszym społeczeństwie zdecydowana większość to będą ci ludzie, którzy bardzo liberalnie podchodzą do innych. Jakaś inna postawa jest najzupełniej nie do zaakceptowania!

Każdy i tak ma prawo do głoszenia dosłownie każdej głupotki, ale jeżeli ktoś chce zabrać komuś święte prawo do samoobrony, nie postępuje dobrze.

Gdzie, trzeba jeszcze poruszyć tę kwestię, tak naprawdę warto kupować akcesoria, które są niezbędne do porządnej samoobrony?

Cóż, jeżeli jakiegoś czytelnika mocno ciekawią kubotany albo kamizelka taktyczna ma odpowiedni wybór, praktycznie niczym nieograniczony. Ulubione miejsce to naturalnie wirtualny sklep z militariami. Jakby nie patrzeć sklepów internetowych z militariami, akcesoriami potrzebnymi do samoobrony jest naprawdę sporo.

Comments are closed.