Airsoft, czyli zabawa w poligon

Airsoft jest to gra zespołowa, w której wykorzystywane są pneumatyczne repliki dawnej broni strzelające plastikowymi kulkami. Gry te zazwyczaj rozgrywane są z dala od osiedli ludzkich w lasach, na poligonach wojskowych czy nieużytkowanych halach fabrycznych.

Na niniejszej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, jednak prędko przeczytaj też dodatkowe szczegółowe informacje trener osobisty gdańsk. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Podstawowym celem uzbrojonych w karabiny na kulki uczestników gry jest rzecz jasna trafienie przeciwnika, zazwyczaj nie wyrządzając mu krzywdy.

Bitwy odbywają się według ustalonych scenariuszy, nierzadko oryginalnych, lecz również odtwarzających historyczne działania wojsk lub oddziałów paramilitarnych. Gry te mają określone zasady. Obowiązuje również tak zwane „Prawo ASG”, zgodnie, z którym się odbywają. Główną zasadą jest używanie gogli ochronnych, aby chronić wzrok. Scenariusze gier sa urozmaicone, od zwykłych strzelanek, gdzie po prostu należy wykluczyć z gry przeciwników, po skomplikowane strategie, które wiernie odwzorowują prawdziwe pole walki z wsparciem logistycznym i siatką wywiadowcza. Takie urozmaicone rozgrywki potrafią trwać ponad dobę, wymagają więc niemałej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

paintball, asg
Autor: West Point Public Affairs
Źródło: http://www.flickr.com/

Rodowód airsoftu tkwi w Japonii.

Jeśli uważasz, że przedstawiana problematyka jest intrygująca, kliknij ten link, w źródle (https://www.pkrajewski.pl/wnetrza/) również odnajdziesz coś wartego zainteresowania!

Tam wytworzono pierwsze repliki broni, aby oferować japońskim oddziałom samoobrony możliwość ćwiczeń z uwagi na niezwykle surowe przepisy dotyczące używania broni palnej, nałożone na japońskie siły zbrojne po przegranej wojnie. Do dziś japońskie repliki broni są uznawane za najlepsze. Ponieważ inaczej niż w paintballu kulki, którymi strzela się w airsofcie, nie są napełniane farbą, zawodników obowiązuje swoisty kodeks honorowy i obowiązek przyznania się do trafienia przez przeciwnika.

Gra ta zdobywa coraz większą grupę zwolenników wywodzących się z różnych środowisk i chcących w sposób aktywny spędzić czas wolny. Wyposażenie do gry, nie tylko wspomniane wcześniej karabiny, ale też pistolety na kulki, gogle i inne ochraniacze, a także buty taktyczne i mundury, posiada obecnie każdy sklep asg, a sklepów tych jest coraz więcej, także w Sieci.

Comments are closed.