Akcesoria wojskowe, zarezerwowane tylko dla wybranych?

Który z mężczyzn, będąc małym chłopcem nie bawił się na podwórku z kolegami w wojnę czy policjantów i złodziei? Który młody mężczyzna nie patrzył z ekscytacją na żołnierza w gustownym mundurze z biało-czerwonym emblematem? A powiedzenie „za mundurem panny sznurem”? Do dziś nie straciło na aktualności.

Czapka Blackhawk

Autor: cqb.pl
Źródło: cqb.pl
Jednak czy odzież militarna to garderoba tylko dla wojskowych? Oczywiście nie. Odzież wojskowa cechuje wyjątkowa trwałość , co powoduje, że nienagannie spisuje się w najcięższych warunkach. Z tego powodu buty taktyczne mają wykorzystanie nie tylko w armii bądź militarnych kolekcjach, ale również w czasie sportowych i turystycznych wypadów. Dzieje się tak głównie z racji ich dużej wytrzymałości oraz konstrukcji i kroju, które przystosowane zostały do długich marszów w ciężkich warunkach.

Obecnie w sklepach stacjonarnych jak i internetowych zaskoczy nas szeroki asortyment ubrań przeznaczonych dla pasjonatów militariów, myśliwych, survivalowców, turystów czy po prostu poszukujących militarnego stylu. Sklepy oferują produkty najlepszych firm, cenionych niemal na całym świecie. Jednym z nich jest marka Blackhawk, która przyzwyczaiła nas do solidności i doskonałego wykonania. BHI w 1993 roku założył były komandos amerykańskiej marynarki wojennej.

Do dziś firma Blackhawk produkuje różnego typu wyposażenie mniej lub bardziej taktyczne, stosowane przez szereg służb mundurowych z niemal każdego kontynentu. Zakres towarów stale się rozszerza, w roku 2008 pojawiły się również w katalogu pierwsze ubrania militarne uzupełniające szeroką gamę kamizelek, kabur czy plecaków.

Jeśli więc lubujemy się w wszelkiego rodzaju historycznych i kolekcjonerskich przedmiotach związanych z wojskiem, lubimy niebezpieczne, ale pełne przygód obozy „przetrwania”, pasjonujemy się strzelectwem – w owych sklepach znajdziemy odzież dla siebie. Nie tylko odzież. Możemy wybierać spośród obuwia, broni i jej kopii, profesjonalnych narzędzi, różnego typu podręcznych akcesoriów czy inspirujących gadżetów. A wszystko to charakteryzuje się funkcjonalnością i jakością wykonania.

Comments are closed.