Aktywne spędzanie wolnego czasu, czyli tylko tak zachowasz na długo zdrowie – czytaj więcej

Jeszcze niedawno bardzo duża liczba Polaków wybierała raczej pasywny tryb życia. Nawet nie miało większego znaczenia to, jaki program TV właśnie oglądamy. Istotnym było to, aby wieczór był spędzony w towarzystwie telewizora. Dzisiaj sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Nawet jeżeli oglądamy jakiś program TV, to nie jest to już najważniejszy sposób w jaki spędzamy wolny czas.

Aktywny tryb życia stał się niezwykle popularny wśród Polaków. Równocześnie każdego dnia grupa ta się zwiększa. Wiemy już świetnie, że spędzanie czasu na kanapie czy przed ekranem telewizora nie zapewni nam zdrowia i kondycji. Pasywny tryb życia połączony jeszcze z niewłaściwą dietą to zawsze zwiększone ryzyko zawału mięśnia sercowego, cukrzycy czy innych chorób niedokrwiennych. Każdy, kto chce uniknąć tak strasznych problemów zdrowotnych powinien zacząć się ruszać. Wśród typów aktywności, które w naszym kraju cieszą się aktualnie ogromną popularnością wymienić należy bieganie.

tv program

Autor: Andrew Girdwood
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj biegają osoby w różnych stadium zaawansowania. Nie ma tu znaczenia także płeć czy praca jaką mamy. Jeśli ktoś jest nastawiony na bieganie, nie wolno zapominać o dobraniu dobrych butów. Mają one za zadanie zagwarantować komfort, ale chronią też przed uszkodzeniami nóg. Biegając w zwykłych butach, które nie są dostosowane do tej aktywności fizycznej, można zafundować sobie porządny ból stóp i kręgosłupa. A wtedy na następny dzień biegania będzie naprawdę trudno się zdecydować.

Kolejnym rodzajem aktywności, który cieszy się dużą popularnością jest jazda na rowerze. O ile bieganie nie jest sportem dla wszystkich, o tyle na rower (samoobsługowe stacje naprawy rowerów) mogą postawić nawet te osoby, które przeszły wylew lub nie mogą zbyt mocno obciążać swojego organizmu. Powinno się oczywiście wiedzieć, że w ich przypadku wskazana jest jazda powolna. Najróżniejsze szaleństwa nie będą służyły naszemu zdrowiu. Rower doskonale sprawdza się latem jako wycieczka rowerowa całą rodziną. Mogą na nim jeździć tak dzieci, jak i osoby w wieku podeszłym. W czasie gdy na dworze robi się ciepło, warto postawić na rowerową wycieczkę za miasto. To odpoczynek oraz zdrowie w jednym! Bez najmniejszych wątpliwości rower jest idealnym sposobem na ruch.

Comments are closed.