ASG, czyli nowa moda na spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dorośli panowie w zasadzie od najdawniejszych czasów zainteresowani byli militariami, a szczególnie bronią. Młodzi chłopcy lubią na przykład zabawę w wojsko, używając wówczas sztucznych pistoletów lub chociażby kijów służących jako pistolety. Starsi panowie najczęściej posiadają swoje pieniądze, które mogą przeznaczyć na ciekawe wykorzystywanie wolnego czasu.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu niezwykle popularny był paintball – gra polegająca na strzelaniu do innych uczestników ze specjalnej broni na kulki z farbą w środku. Gry tego rodzaju zazwyczaj miały miejsce w lesie lub w pobliżu starych, opuszczonych zabudowań. Jednak strzelanie takimi kulkami nierzadko wiąże się z znacznym bólem u trafionego uczestnika, a sprzęt do tej zabawy jest stosunkowo kosztowny. Pewien czas temu powstała alternatywa dla takiej zabawy, będąca do tego gratką dla wszystkich miłośników militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki autentycznej broni, stosowane do rozrywki.


Broń wykorzystywana w ASG

Wspomniane repliki broni to w pierwszej kolejności pistolety, ale również karabiny i inne. W ostatnim czasie zdołano nawet stworzyć tagi granat. Broń tego rodzaju ma przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie wywoływać groźnych obrażeń. Dla ochrony uczestnicy zaopatrzeni są w specjalne okulary lub maski na twarz. Takie pistolety zwykle wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, wprawiający w ruch nabój. Nabojami są z kolei plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

kilku centymetrów, w przeciwieństwie do kulek do paintballa puste w środku.

Właściwe otoczenie i klimat

W rozgrywkach z wykorzystaniem ASG chodzi przede wszystkim o odtworzenie odpowiedniego nastroju. Zazwyczaj więc uczestnicy odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, dbając o wierność szczegółom. Do tego rodzaju szczegółów zaliczać się będą przykładowo elementy ubioru poszczególnych zawodników. Broń także może być odtworzona z większą lub mniejszą dokładnością.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej – odwiedź www (http://www.dortex.pl/odziez-uzywana-niesortowana-sortowana-outlet-oferta/) a zapewne poznasz wiele fascynujących faktów.

Rzecz jasna repliki bardziej przypominające prawdziwą broń są dużo bardziej kosztowne od innych. Wielu miłośników ASG jednak jest skłonnych przeznaczyć na to nawet bardzo duże sumy. Dzięki temu podczas rozgrywki można się poczuć jak na prawdziwej wojnie.

Comments are closed.