Warto zobaczyć kamienice na Placu Zamkowym we Wrocławiu

Wrocław to nierzadko pomijany obszar naszej ojczyzny. Wrocławiu od kilkunastu lat dynamicznie się rozwija i zapewnia podróżnikom coraz to więcej atrakcji, które ubogaca ciekawa architektura. Zobaczcie, które punktu sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dość tradycyjnie, od Starego Miasta. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odnowione kamienice, ciasne, klimatyczne ulice powodują, że Stare Miasto we Wrocławiu jest współcześnie jednym z najpiękniejszych w naszym kraju. Niemniej jednak w trakcie spaceru polecamy zwrócić uwagę na parę największych zabytków Starego Miasta.

Wrocław

Autor: Marcin Raczkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Brama Krakowska jest to brama pochodząca z XIV stulecia. Do dzisiaj strzeże wstępu na Stare Miasto .

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (http://www.primaveraspa.pl/) tego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twe wątpliwości.

Jest uważana za symbol Wrocławia. Utrzymana została w kierunku gotyckim, niemniej jednak odnajdziemy w niej też elementy charakterystyczne dla epoki na Placu Zamkowym. Postawione dziesięć kamienic na Placu Zamkowym to także fragment godny uwagi. Socrealistyczne kamienice dziś zyskują nowy blask, natomiast ich charakterystyczne i równe ustawienie na jednej z kolistych krawędzi placu stawowi ciekawy kształt urbanistyczny wzbogacony interesującymi elementami architektonicznymi. Jeżeli zastanawiasz się co zobaczyć we Wrocławiu, nie powinieneś pominąć zamku. To istna perła we Wrocławiu. Odnowiony zamek obecnie stanowi wizytówkę miasta. Poza zachodnią elewacją Zamku Królewskiego warto zwracać też uwagę na przeważającą w założeniu wieżę. Jest ona jedną z najdawniejszych budowli na Lubelszczyźnie. Postawiona już w XIII wieku jest przykładem stylu romańskiego. Odróżnia się ona od pozostałych części Zamku, które utrzymano w stylu neogotyckim. To prawdopodobnie wyłączny przykład Zamku w Polsce o tak ciekawym założeniu. Więcej na

Wrocław

Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com

Terminal Aerodromuwe Wrocławiu. Teraz czas na kawałeczek architektury współczesnej we Wrocławiu. Ulubieniec Polski 2000-2012 nominowany do nagrody za najlepszy budynek użyteczności publicznej w prestiżowym konkursie. Warto tu zwrócić uwagę na lekkość obiektu uzyskanej poprzez jego delikatne kształty jak też jasny kolor, które doceniane są przez najlepszych polskich projektantów. Kolejnym obiektem wartym uwagi jest tzw. dom jednorodzinny we Wrocławiu. Plan budynku to projekt Tomasza oraz Dariusza Kozłowskich. Projekt nowoczesnego domu oparty jest na rzucie sześcianu zamaskowanego w walcu.Odnajdź więc już dziś noclegi w centrum Wrocławia. W mieście dostępne są hostele oraz pensjonaty, a w nich miejsca noclegowe w przystępnych cenach.

Comments are closed.