Categories

Archive

Domki do wynajęcia na weekendowe wycieczki nad morze

Sporo osób decyduje się teraz na wyjazdy weekendowe w różne miejsca, aby chociażby na kilka dni zmienić klimaty. Głównie decydują się na to osoby młode, które pracują bardzo dużo w ciągu tygodnia, a nie do końca mogą sobie pozwalać na dłuższe wyjazdy ze względu na charakter własnej profesji. Zazwyczaj ludzie jeżdżą gdzieś bliżej miejsca zamieszkania, aczkolwiek może zdarzyć się także, że będą chcieli pojechać dalej.

Read more ›

Categories

Jantar – tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa znajdująca się w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez powodu odnosi się do jednego z najogromniejszych bałtyckich skarbów, albowiem leży ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego również powodu, corocznie jest organizowany tutaj finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Read more ›

Categories

Wakacje nad polskim morzem.

Przygotowując się do wyjazdu z reguły zaczynamy przygotowania od głównego wyboru – góry czy woda. Tak pierwsza jak i druga możliwość ciągnie za sobą sporo pozytywnych konsekwencji. Odpoczynek w górach pozwoli odnaleźć wewnętrzny spokój dzięki otoczeniu dzikiej, nieokiełznanej jeszcze przez człowieka fauny i flory, a wyprawy licznymi szlakami turystycznymi wpłyną korzystnie na ogólną kondycję ruchową pensjonariuszy.

Read more ›

Categories

Baza noclegowa w lubianych polskich miastach

W Polsce jest dużo miast, uznawanych za szczególnie atrakcyjne turystycznie. Popularność ta bierze się z różnych czynników. Są to przykładowo różnorodne zabytki historyczne, których uroda przyciąga turystów. Bywają to również walory uzdrowiskowe, takie jak na przykład występowanie wód leczniczych. W takiej sytuacji przyjezdni odwiedzający daną miejscowość jeżdżą tam na urlopy sanatoryjne.

Read more ›

Categories