Categories

Archive

Jantar – tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa mieszcząca się w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez powodu odnosi się do jednego z najogromniejszych bałtyckich skarbów, ponieważ znajduje się ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego również powodu, rokrocznie odbywa się tutaj finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Read more ›

Categories

Domki do wynajęcia na weekendowe wycieczki nad morze

Sporo osób decyduje się teraz na wyjazdy weekendowe w przeróżne miejsca, by między innymi na parę dni zmieniać otoczenie. Głównie decydują się na to osoby młodsze, które pracują bardzo dużo w ciągu tygodnia, a niekoniecznie mogą sobie pozwolić na dłuższe wczasy z uwagi na specyfikę własnej profesji. Zazwyczaj turyści jeżdżą gdzieś bliżej miejsca zamieszkania, aczkolwiek może zdarzyć się również, że będą chcieli pojechać dalej.

Read more ›

Categories

Wakacje nad polskim morzem.

Przygotowując się do wczasów zazwyczaj rozpoczynamy przygotowania od podstawowego dylematu – góry czy morze. Zarówno pierwsza jak i druga możliwość pociąga za sobą wiele pozytywnych konsekwencji. Wypoczynek w górach pozwoli odnaleźć wewnętrzną harmonię przeztowarzystwo dzikiej, nieokiełznanej jeszcze przez ludzi fauny i flory, a wyprawy licznymi szlakami turystycznymi wpłyną pozytywnie na ogólną sprawność fizyczną pensjonariuszy.

Read more ›

Categories