Bardo: spływ pontonami, czyli ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu

Nierzadko podczas wakacji myślimy nad tym, jak w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Rzecz jasna doskonale sprawdzi się każda aktywność na świeżym powietrzu, perfekcyjna będzie również taka rozrywka, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszystkim temu podobnym oczekiwaniom idzie spływ pontonowy w miejscowości Bardo.

Grupowe spływy to naprawdę świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi, odpowiedni nie tylko dla dorosłych, lecz także najmłodszych. Spływ przeprowadzany jest na przełomie Nysy Kłodzkiej. Stopień trudności tego miejsca jest zaliczany do najłagodniejszych, w związku z tym już dzieci w wieku 4 lat mogą udać się na takiego rodzaju wycieczkę. W żadnym razie nie należy się tego obawiać, gdyż wraz z dziećmi popłynie wykwalifikowany instruktor. Czy spływ Bardo jest naprawdę dobry również dla dzieci? Jak najbardziej! To nie tylko sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki takim rozrywkom najmłodsi rozwijają się.

dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Głównie pomaga to w zapoznaniu się z wodą, ale nie wolno nie zauważyć, że to doskonały sposób na naukę pracy zespołowej. Dodatkowo dziecko poprawia swoją koordynację ruchową. W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają w mieszkaniu przed komputerem. Aktywny czas na świeżym powietrzu z pewnością pomoże w dotlenieniu. To niezwykle ważne. Należy jednak mieć świadomość, że spływ nie jest jedynie rozrywką dla dzieci. Osoby dorosłe na pewno również spędzą intensywny czas. Pontony do świetny sposób na na przykład imprezę integracyjną w pracy. Wtedy spływ można uczynić bardziej atrakcyjnym, dołączając różne gry, m.in. wyścigi czy slalom. Dzięki temu pracownicy zintegrują się i nauczą współpracować. Jak przygotować się do spływu pontonem w bardzie?

Zdecydowanie warto odpowiednio wcześniej wynająć miejsca, szczególnie jeśli planujemy udać się do Barda latem. Nawet lekki deszcz nie jest przeszkodą w spływaniu, wystarczy nałożyć strój pasujący do takich warunków atmosferycznych.

W gąszczu otaczających nas danych niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Z tego powodu jeżeli fascynuje Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.activtour.pl/chce-zobaczyc/nurkowanie-jaskiniowe/).

Buty muszą być wiązane, zapinane na rzepy, ewentualnie sandały. Warto pamiętać, że prawdopodobnie przemokną.

grill

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Sam spływ trwa mniej więcej 2,5 do 3,5 godziny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę także czas dojazdu i formalności – mniej więcej 5 do 6 godzin. Na początku przyjeżdżamy do Barda, gdzie dostajemy sprzęt, po czym udajemy się do miejscowości Młynów.

Sprawdź więcej w tym artykule i przestudiuj opisywane tematy też z innej perspektywy – one na pewno również Cię zaabsorbują!

Tam organizowane jest krótkie szkolenie i przedstawiane są zasady bezpieczeństwa. Trasa to 15 kilometrów.

Przypływamy wówczas do Barda, gdzie zdajemy sprzęt. Na przystani możemy zorganizować ognisko lub grilla i kontynuować zabawę. Dodatkowo miejscowość posiada bazę noclegową, w związku z tym zostanie na noc nie jest nawet najmniejszym problemem.

Comments are closed.