Categories

Archive

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Jeśli myślisz o wycieczce w góry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć inną miejscowość niż popularne Zakopane. Małopolska kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez krajan. Najlepszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która leży tylko dwadzieścia km od Zakopanego. Jest to spokojna i malutka wioska turystyczna, która gwarantuje mnóstwo atrakcji dla turystów.

Read more ›

Categories

W jakiej miejscowości w naszym kraju można odnaleźć sprawdzone termy?

Środek Globu posiada mnóstwo tajemnic i cennych surowców. Jednym ze skarbów z podziemi są ciepłe wody, powstałe dzięki aktywności wulkanów. Od zeszłego stulecia ludzkość wykorzystuje gorące wody, by zakładać baseny termalne. Ciepłe zasoby są też stosowane jako niezwykle tanie ogrzewanie domów – taką metodą rozwinięto między innymi w Zakopanem. Można także dzięki nim tworzyć energię elektryczną.

Read more ›

Categories

Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie wychodzisz z założenia, że nasze Tatry są nieco przereklamowane? W takim razie myślimy podobnie – nieustannie ubóstwiam Tatry – nasze, choć słowackie także są interesujące. I chociaż austriackie Alpy zapewne są odrobinę bardziej magiczne, i tak chętnie odwiedzam Tatry. Jednak nie preferuję tylko spacerów po górach. Uwielbiam również baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało po polskiej części Tatr sporo term. Pewnie dlatego, że Unia ochoczo przydziela dotacje… To chyba dobrze.

Read more ›

Categories