Categories

Archive

Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie uważasz, że nasze Tatry są nieco przereklamowane? Zatem uważamy tak samo – ciągle ubóstwiam Tatry – polskie, choć słowackie także są interesujące. I chociaż włoskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, i tak chętnie chodzę po Tatrach. Jednak nie preferuję tylko spacerów po górach. Lubię również baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało u nas dużo basenów termalnych. Zapewne z tego powodu, że Unia ochoczo przydziela dotacje… To na pewno warte uznania.

Read more ›

Categories

Pomysł na wczasy dla seniora

Kiedy ktoś staje się emerytem, dużo złych rzeczy może się pojawić. Politolodzy, którzy regularnie analizują demografię Polski, odkryli, że po zakończeniu pracy pojawia się spory odsetek śmiertelności wśród seniorów. Jest tak dlatego, bo nieraz człowiek na emeryturze przestaje widzieć sens żywota, który przez całe lata widział głównie w zawodzie.

Read more ›

Categories

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Jeżeli myślisz o wyjeździe nad Podhale, przemyśl, czy nie warto zwiedzić odmienny kurort niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Małopolska chowa w sobie mnóstwo atrakcyjnych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez krajan. Najlepszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która leży zaledwie dwie dziesiątki km od Zakopanego. Jest to zaciszna i mała wioska turystyczna, która zapewnia mnóstwo atrakcji dla gości.

Read more ›

Categories

Upragniony odpoczynek w parku wodnym

Radosne moczenie się w wodzie najczęściej kojarzy się nam z wczasami – w części roku, kiedy temperatury są najcieplejsze. Ale przyjście chłodnych miesięcy (można powiedzieć, że w Polsce zima trwa pół roku) nie powodu, że zabawy w wodzie są niewykonalne. W naszej ojczyźnie atrakcyjne parki rozrywki wodnej rosną jak na drożdżach.

Read more ›

Categories

Wakacje dla zdrowia

Na pewno każdy z nas czuje się już przemęczony wiecznym pośpiechem i powszednimi obowiązkami. Współczesny świat nas nie szczędzi i jesteśmy pod wielką presją. W dobie globalnego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po długim dniu do własnego domu, a tam oczekują nas problemy z dziećmi. Kiedy kładziemy się w końcu do łóżka, stres nie daje nam usnąć. I znów na drugi dzień jesteśmy zmęczeni.

Read more ›

Categories