Categories

Archive

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Jeśli myślisz o wypadzie nad Podhale, przemyśl, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr chowa w sobie wiele ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez rodaków. Najlepszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która jest położona zaledwie dwie dziesiątki km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i niewielka wioska wypoczynkowa, która gwarantuje mnóstwo atrakcji dla gości.

Read more ›

Categories

Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie wychodzisz z założenia, że nasze Tatry są nieco przereklamowane? W takim razie myślimy podobnie – nieustannie ubóstwiam Tatry – nasze, choć słowackie także są interesujące. I chociaż austriackie Alpy zapewne są odrobinę bardziej magiczne, i tak chętnie odwiedzam Tatry. Jednak nie preferuję tylko spacerów po górach. Uwielbiam również baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało po polskiej części Tatr sporo term. Pewnie dlatego, że Unia ochoczo przydziela dotacje… To chyba dobrze.

Read more ›

Categories

W jakiej miejscowości w naszym kraju można odnaleźć sprawdzone termy?

Środek naszej planety ukrywa sporo tajemnic i poszukiwanych surowców. Jednym z zysków z podziemi są ciepłe wody, zrodzone dzięki wulkanom. Od zeszłego stulecia ludzkość zaprzęga do pracy termalne wody, by zakładać baseny termalne. Ciepłe zasoby są również wykorzystywane jako niezwykle tanie ogrzewanie domów – taką metodą zaimplementowano np. w Zakopanem. Można również dzięki nim tworzyć elektryczność.

Read more ›

Categories

Wczasy i wakacje z Wrocławia na Jamajkę

Lazurowe morze, szerokie plaże z drobnym, złocistym piaskiem, soczyście zielone krzewy i drzewa oraz 100-procentowa wolność – tak krótko opisać można docenianą przez turystów ze wszystkich zakątków świata wyspę Morza Karaibskiego. Każdy ma jakieś marzenia turystyczne, a Jamajka niewątpliwie często stanowi cel upragnionej wycieczki

Read more ›

Categories