Categories

Archive

W jakiej miejscowości w naszym kraju można odnaleźć sprawdzone termy?

Środek Ziemi posiada sporo tajemnic i poszukiwanych surowców. Jednym ze skarbów z tych rejonów są ciepłe wody, zrodzone dzięki aktywności wulkanów. Od XX stulecia ludzkość zaprzęga do pracy ciepłe wody, by budować baseny termalne. Gorące zasoby są też wykorzystywane jako niezwykle tanie ogrzewanie mieszkań – taką technologię rozwinięto m.in. w Zakopanem. Można także dzięki nim tworzyć prąd.

Read more ›

Categories

Wczasy i wakacje z Wrocławia na Jamajkę

Przejrzyste morze, obszerne plaże z miękkim, białym piaskiem, obłędnie zielone rośliny i zupełna wolność – tak w skrócie opisać można docenianą przez urlopowiczów z całego świata wyspę na Morzu Karaibskim. Każdy ma jakieś marzenia turystyczne, a Jamajka na pewno często stanowi cel wyśnionej wycieczki

Read more ›

Categories

Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie uważasz, że polskie Tatry są nieco przereklamowane? Zatem myślimy podobnie – nieustannie kocham Tatry – nasze, choć słowackie także są fajne. I choć włoskie Alpy pewnie są nieco bardziej magiczne, to tak czy siak chętnie odwiedzam Tatry. Jednak nie preferuję wyłącznie spacerów po górach. Lubię również baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało w Polsce dużo basenów termalnych. Zapewne dlatego, że Unia chętnie daje dotacje… To raczej dobrze.

Read more ›

Categories

Wakacje dla zdrowia

Bez wątpienia każdy z nas czuje się już zmęczony nieustannym pośpiechem i codziennymi sprawami. Dzisiejszy świat nas nie oszczędza i żyjemy pod wielką presją. W czasie światowego kryzysu boimy się stracić pracę. Przychodzimy po męczącym dniu do swojego domu, a tam oczekują nas kłopoty z dziećmi. Kiedy kładziemy się w końcu do łóżka, stres nie pozwala nam usnąć. I znowu rano budzimy się zmęczeni.

Read more ›

Categories