Białystok na weekend. Co robić? Gdzie się rozerwać?

Czy Białystok jest takim miastem, które wśród polskich podróżnych jest na topie? Definitywnie nie! Jednak zasadniczo stolica podlaskiego to całkiem ciekawe miasto, być może na obszarze Białego nie znajdzie się aż tylu zabytków co w choćby Wrocławiu, lecz myślenie, że Białystok jest całkowicie do niczego jest głupie.

park w Białymstoku

Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadoma sprawa: są ładniejsze miasta, ale atrakcje białystok (sprawdź więcej na są piękne, a przynajmniej powodujące, iż nasz pobyt w mieście zapewne będziemy miło wspominać. Ostatnio na czasie są dowcipy na temat Białegostoku, przede wszystkim traktujące o tym, że to dziwne miejsce, wielce zatrzymane w rozwoju.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju inne wiadomości (http://ekotur.wroclaw.pl/odjazdy.html)? To świetnie, ponieważ masz szansę przejść na następną stronę i tam przestudiować szczegółowe posty.

Spokojna głowa: to wyłącznie stereotypowe dowcipy, ciężko doszukiwać się w nich za wiele sensu. Fakty są takie, iż Białystok ostatnio dobrze się rozwija, także ekonomicznie, choć w dalszym ciągu ciężko porównywać akurat pod względem gospodarki, rynku zawodowego, do Wrocławia czy stolicy. Ale za to Białystok jest sporo spokojniejszy, powodujący, że wreszcie można odetchnąć. Choć wiadoma sprawa, iż Białystok to duże miasto, no jedno z największych w naszym kraju, w takim razie czymś oczywistym jest to, że szukający błogiej ciszy muszą rozejrzeć się za większymi perypetiami. Dobrze, ale co takiego jest najlepszego w mieście Białystok?

Cała architektura Białegostoku jest ciekawa, bo samych zabytków, przynajmniej takich, które wielce pozytywnie się mogą wyróżnić zbyt wiele raczej nie ma. Jednakże wycieczki szkolne białystok (sprawdź moją stronę), choć nie rozchodzi się tylko o wycieczki z dziećmi, tak czy siak mają dużo do zobaczenia. Szczególnie Pałac Branickich to interesujące miejsce. Piękny pałacyk, który skrywa dużo niespodzianek. Należy także potrafić docenić białostockie kościoły – rzymskokatolickie, lecz również te prawosławne…

Zwróćmy uwagę, że wśród dużych miast w Polsce, wyłącznie o właśnie Białymstoku można rzec, iż jest miastem wielokulturowym. Przed wybuchem wojny mniejszości były dużo bardziej liczne, ale w dalszym ciągu szczególnie prawosławie jest w stolicy podlaskiego wielce istotne. A więc: odwiedźmy jak najszybciej Białystok, bo warto na własne oczy się przekonać, że wbrew wszelkim stereotypom Białystok nie jest tym miejscem, gdzie przez cały rok chodzą białe niedźwiedzie.

Comments are closed.