Bieszczady dzikie i niedostępne czyli co ciekawego może zaoferować turystom ten wspaniały zakątek kraju.

Jednym z najbardziej niedostępnych do dnia dzisiejszego regionów Polski są Bieszczady. Niedostępne, tajemnicze kuszą od lat wielbicieli aktywnego odpoczynku i nieskazitelnej przyrody. Obecnie Bieszczady zaczęły się zmieniać, znane wypoczynkowe miejscowości są coraz chętniej odwiedzane przez licznych turystów, a na bieszczadzkich szlakach zaczynają się niekiedy tworzyć kolejki.

popularna strona

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Mocno rozwija się noclegowa baza w tych wspaniałych górach. Tam, gdzie niedawno były spokojne, ciche wsie dzisiaj pojawiły się stylowe ośrodki wczasowe i pensjonaty, czekające na turystów. Noclegowa baza bez przerwy się rozrasta, rozwijają się także różne atrakcje i rozrywki, dzięki którym wakacje bieszczady będą jeszcze bardziej interesujące i ciekawe. Znacznie rozwija się sieć rowerowych i konnych tras, bo Bieszczady są idealnym miejscem dla tych form rozrywki. Bardzo dużo w tej części kraju pojawia się także różnych imprez kulturalnych, które mają zachęcić jeszcze więcej turystów do odwiedzin. Czytaj więcej na ten temat: zobacz propozycję wakacji w Bieszczadach.

Ale chyba największą z atrakcji Bieszczad wcale nie są góry, a największe w Polsce sztuczne Jezioro Solińskie. Wody tego jeziora utrzymane są w spiętrzeniu za pomocą kilkudziesięciometrowej zapory – widok z jej szczytu jest niezwykły i wielu ludzi przyjeżdża do Soliny głównie po to, żeby zrobić rundkę się po zaporze i pooglądać piękne widoki. Rzecz jasna jak to z większością zbiorników bywa, również jezioro solińskie jest szeroko wykorzystywane do uprawiania wodnych sportów. Nie można na nim pływać łodziami motorowymi, lecz już kajakami, żaglówkami i rowerami wodnymi już jak najbardziej tak.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najpopularniejszych miejscowości w tamtym rejonie, poza samą Soliną rzecz jasna, stał się Polańczyk.

Jeżeli szukasz podobnych materiałów, co te omówione w tym wpisie, to w artykule opublikowanym tutaj na pewno je znajdziesz.

Ta nieduża miejscowość zaczyna być coraz popularniejsza wśród wczasowiczów, na tyle, że polańczyk noclegi rezerwować się musi odpowiednio wcześnie, niekiedy parę miesięcy przed terminem przyjazdu. Największym plusem Polańczyka rzecz jasna będzie samo jezioro, ale ta właśnie miejscowość stanowi także doskonałe miejsce na bazę do okolicznych wypadów.

Comments are closed.