Categories

Archive

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to fajna forma spędzania wakacji – ostatnio nawet zamożniejsi Polacy nie deprecjonują takiego wypoczynku. No i doskonale, bo przecież biwakowanie w sumie może być tak samo ciekawe co np. odkrywanie Japonii albo plażowanie w Maroku. A zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma wypoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie możemy wyruszyć na dalsze wakacje, a później wziąć nieco urlopu i najzwyczajniej w świecie wyruszyć przykładowo na Mazury. W końcu wystarczy wziąć ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. I nic więcej. Prawda, że kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Na jaki namiot się szarpnąć

Sypianie pod gołym niebem nie jest przyjemne, w szczególności kiedy pogoda, czy fruwające insekty nie dadzą nam spokojnie zasnąć. Na wyprawach na łonie przyrody znakomicie sprawdzają się namioty. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi, opadami, lub palącym słońcem oraz wiatrem, a również zapewnienie bezpiecznego snu.

Read more ›

Categories

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się aktualnie niezmiernie dużą popularnością i masa osób, zarówno dzieci jak również młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także bajeczną zabawą, niemniej jednak jest to również solidna szkoła życia, która doskonale uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy taki, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Jeżeli wybierasz się na wyprawę, musisz przyszykować się pod kątem kupna garderoby oraz sprzętu

Z przyjściem słonecznych dni pojawia się chęć na różnorakie wyprawy i przechadzki. Nasi rodacy z chęcią wyjeżdżają w góry, jak też zwiedzają pozostałe wspaniałe miejsca w Polsce. Do takich wypraw za każdym razem trzeba porządnie się przyszykować. Konieczna bywa właściwa, nieprzemakalna odzież oraz mocne a jednocześnie wygodne obuwie. Jeśli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, optymalnie odnajdzie się profesjonalny sprzęt turystyczny. Co warto nabyć? Read more ›

Categories