Categories

Archive

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania wakacji – w ostatnich latach nawet zamożniejsi ludzie nie deprecjonują takiego wypoczynku. I doskonale, bo przecież biwakowanie w sumie może być tak samo ciekawe co przykładowo odkrywanie Chin albo plażowanie w Tunezji. A zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma wypoczynku, że nie jest powiedziane, iż nie możemy wyruszyć na dalsze wczasy, a potem wziąć nieco wolnego i po prostu wyruszyć np. na Mazury. Przecież wystarczy zabrać ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. I nic ponad miarę. Prawda, że kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Śpiwory powinny zapewniać ciepło

Śpiwory mogą być w przeróżnej grubości

Gdy udajemy się na biwak, musimy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma możliwości się udać. Przez to w pierwszej chwili musimy spojrzeć na śpiwory oraz zdecydować, które z nich okażą się dla nas dobre. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na calutkiej długości, zatem łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, wielkie przykrycie, lecz mamy szansę kupić również takie, które wcale nie okazują się być rozpinane oraz wówczas przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy wystarczy cienki, ponieważ noce powinny być ciepłe.

Read more ›

Categories

Na jaki namiot się szarpnąć

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest przyjemne, zwłaszcza kiedy aura, lub fruwające owady nie dadzą nam spokojnie usnąć. Na ekspedycjach na łonie przyrody dobrze sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi, opadami, czy palącym słońcem i wiatrem, a również zapewnienie możliwe wygodnego snu.

Read more ›

Categories

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się aktualnie niezmiernie dużą popularnością i masa osób, zarówno dzieci jak również młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także bajeczną zabawą, niemniej jednak jest to również solidna szkoła życia, która doskonale uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy taki, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories