Categories

Archive

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się aktualnie niezmiernie dużą popularnością i masa osób, zarówno dzieci jak również młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także bajeczną zabawą, niemniej jednak jest to również solidna szkoła życia, która doskonale uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy taki, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Jeżeli wybierasz się na wyprawę, musisz przyszykować się pod kątem kupna garderoby oraz sprzętu

Z przyjściem słonecznych dni pojawia się chęć na różnorakie wyprawy i przechadzki. Nasi rodacy z chęcią wyjeżdżają w góry, jak też zwiedzają pozostałe wspaniałe miejsca w Polsce. Do takich wypraw za każdym razem trzeba porządnie się przyszykować. Konieczna bywa właściwa, nieprzemakalna odzież oraz mocne a jednocześnie wygodne obuwie. Jeśli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, optymalnie odnajdzie się profesjonalny sprzęt turystyczny. Co warto nabyć? Read more ›

Categories

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania wczasów – w ostatnim czasie nawet zamożniejsi Polacy nie deprecjonują takowego wypoczynku. No i świetnie, bo w końcu biwakowanie tak naprawdę może być równie interesujące co np. zwiedzanie Wietnamu bądź plażowanie w Turcji. A zresztą biwak to tak tania forma wypoczynku, że wcale nie jest powiedziane, iż nie możemy wyruszyć na dalsze wczasy, a potem wziąć kilka dni wolnego i po prostu wyruszyć np. w okolice Mikołajek. Przecież wystarczy zabrać ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. I nic ponad miarę. Prawda, że całkiem kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Na jaki namiot się szarpnąć

Spanie pod gołym niebem nie jest miłe, zwłaszcza gdy aura, bądź fruwające insekty nie dadzą nam przyjemnie usnąć. Na eskapadach na łonie przyrody najlepiej sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, deszczem, bądź palącym słońcem i wiatrem, a także zapewnienie możliwe wygodnego snu.

Read more ›

Categories