Categories

Archive

Rynsztunek na pole namiotowe

Co oznacza „dobry obóz”? Czy dobry biwak, to ten, na którym była wspaniała atmosfera, czy ten, który był do perfekcji spożytkowany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to ten, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku biwak, na jakim było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się obecnie ogromnie dużą sławą i masa osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także idealną zabawą, jednakże jest to również dobra szkoła życia, jaka doskonale uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z przeróżnymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories

Witaj przygodo!

Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a razem z nim czas urlopowych wyjazdów. Nie wszystkim odpowiada spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi doskonałą alternatywą jest na przykład wybranie się pod namiot nad rzekę, albo w odległy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, po prostu przed siebie. Gdy mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy taką przygodę.

Read more ›

Categories

Manierka – konieczne wyposażenie w trakcie biwakowania w lasach

Wybierając się na biwakowanie w lesie na pewno powinno się niezmiernie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeśli ma ona trwać nie jeden dzień czy weekend, lecz dłuższy okres. Trzeba zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, komfortowe i pożyteczne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w czasie biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.

Read more ›

Categories
Tags

Jeżeli wybierasz się na wyprawę, musisz przyszykować się pod kątem kupna garderoby oraz sprzętu

Z przyjściem słonecznych dni objawia się chęć na przeróżne wyjazdy oraz przechadzki. Nasi rodacy z chęcią jeżdżą w góry, jak także odwiedzają inne wspaniałe regiony w kraju. Do takich wycieczek zawsze trzeba porządnie się przyszykować. Niezbędna bywa odpowiednia, nieprzemakalna garderoba oraz mocne a jednocześnie wygodne obuwie. Jeżeli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, optymalnie sprawdzi się profesjonalny sprzęt turystyczny. Co należy kupić? Read more ›

Categories