Categories

Archive

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to interesująca forma spędzania urlopu – w ostatnich latach nawet zamożniejsi ludzie nie deprecjonują takowego wypoczynku. No i bardzo dobrze, bo przecież biwakowanie jakby nie patrzeć może być tak samo interesujące co przykładowo zwiedzanie Chin albo plażowanie w Tunezji. Zresztą biwak to tak tania forma wypoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie możemy wyruszyć na dalsze wakacje, a później wziąć kilka dni wolnego i po prostu wyruszyć np. na Mazury. Przecież wystarczy wziąć ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, niezbędny ekwipunek. Raczej nic ponad miarę. Prawda, że całkiem kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Na jaki namiot się szarpnąć

Spanie pod gołym niebem nie jest miłe, zwłaszcza gdy aura, bądź fruwające insekty nie dadzą nam przyjemnie usnąć. Na eskapadach na łonie przyrody najlepiej sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, deszczem, bądź palącym słońcem i wiatrem, a także zapewnienie możliwe wygodnego snu.

Read more ›

Categories

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo dużą sławą i mnóstwo osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Bezspornie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także kapitalną zabawą, chociaż jest to również solidna szkoła życia, jaka świetnie uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z rozlicznymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories

Manierka – konieczne wyposażenie w trakcie biwakowania w lasach

Wybierając się na biwakowanie w lesie z pewnością trzeba nadzwyczaj dobrze do tej wyprawy się przygotować, szczególnie jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień bądź weekend, ale dłuższy czas. Należy zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, komfortowe i przydatne buty, namiot oraz inne akcesoria przydatne w czasie biwaku, takie jak na przykład lornetka czy też kompas.

Read more ›

Categories
Tags

Śpiwory powinny zapewniać ciepło

Śpiwory są w różnorakiej grubości

Jeżeli udajemy się na obóz, powinniśmy okazać się przyszykowani na to, że będziemy potrzebowali paru niezbędnych rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Dlatego w pierwszej kolejności musimy popatrzeć na śpiwory i zdecydować, które z nich okażą się dla nas dobre. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na całej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich wykonać pojedyncze, duże przykrycie, lecz możemy wybrać także takie, które wcale nie są rozpinane oraz wtedy przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, zatem powinniśmy się namyślić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy wystarczy cienki, gdyż noce mają być ciepłe.

Read more ›

Categories