Categories

Archive

Witaj przygodo!

Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a wraz z nim okres urlopowych wojaży. Nie wszystkim pasuje spędzanie następnego urlopu w hotelu z basenem. Dla takich osób doskonałą alternatywą może być przykładowo wyjazd na biwak nad rzekę, albo w urokliwy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, po prostu przed siebie. Jeśli chcemy wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy taką przygodę.

Read more ›

Categories

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania urlopu – w ostatnim czasie nawet zamożniejsi ludzie nie deprecjonują tego typu wypoczynku. No i doskonale, bo przecież biwakowanie tak naprawdę może być tak samo interesujące co np. odkrywanie Tajlandii czy opalanie się w Maroku. A zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma wypoczynku, że wcale nie jest powiedziane, iż nie możemy jechać na dalsze wakacje, a potem wziąć kilka dni wolnego i po prostu wyruszyć na przykład na Mazury. Przecież wystarczy zabrać ze sobą jedzenie, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. Nic więcej. Prawda, że kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Śpiwory powinny zapewniać ciepło

Śpiwory mogą być w przeróżnej grubości

Gdy udajemy się na biwak, musimy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma możliwości się udać. Przez to w pierwszej chwili musimy spojrzeć na śpiwory oraz zdecydować, które z nich okażą się dla nas dobre. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na calutkiej długości, zatem łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, wielkie przykrycie, lecz mamy szansę kupić również takie, które wcale nie okazują się być rozpinane oraz wówczas przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy wystarczy cienki, ponieważ noce powinny być ciepłe.

Read more ›

Categories

Na jaki namiot się szarpnąć

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest przyjemne, zwłaszcza kiedy aura, lub fruwające owady nie dadzą nam spokojnie usnąć. Na ekspedycjach na łonie przyrody dobrze sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi, opadami, czy palącym słońcem i wiatrem, a również zapewnienie możliwe wygodnego snu.

Read more ›

Categories

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się aktualnie niezmiernie dużą popularnością i masa osób, zarówno dzieci jak również młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także bajeczną zabawą, niemniej jednak jest to również solidna szkoła życia, która doskonale uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories