Categories

Archive

Manierka – konieczne wyposażenie w trakcie biwakowania w lasach

Wybierając się na biwakowanie w lesie na pewno powinno się niezmiernie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeśli ma ona trwać nie jeden dzień czy weekend, lecz dłuższy okres. Trzeba zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, komfortowe i pożyteczne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w czasie biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.

Read more ›

Categories
Tags

Witaj przygodo!

Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a razem z nim okres urlopowych wyjazdów. Nie wszystkim odpowiada spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi idealną alternatywą jest choćby wyjazd pod namiot nad jezioro, albo w urokliwy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Gdy mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co oznacza “dobry biwak”? Czy dobry biwak, to taki, na którym była wspaniała atmosfera, czy ten, który był perfekcyjnie spożytkowany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to ten, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku obóz, na którym było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy wytyczne dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Jeżeli wybierasz się na wyprawę, musisz przyszykować się pod kątem kupna garderoby oraz sprzętu

Z przyjściem słonecznych dni objawia się chęć na przeróżne wyjazdy oraz przechadzki. Nasi rodacy z chęcią jeżdżą w góry, jak także odwiedzają inne wspaniałe regiony w kraju. Do takich wycieczek zawsze trzeba porządnie się przyszykować. Niezbędna bywa odpowiednia, nieprzemakalna garderoba oraz mocne a jednocześnie wygodne obuwie. Jeżeli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, optymalnie sprawdzi się profesjonalny sprzęt turystyczny. Co należy kupić? Read more ›

Categories

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania urlopu – ostatnio nawet bogatsi ludzie nie deprecjonują tego typu wypoczynku. I bardzo dobrze, bo w końcu biwakowanie jakby nie patrzeć może być tak samo fajne co na przykład poznawanie Chin bądź opalanie się w Maroku. A zresztą biwak to tak bardzo tania forma odpoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie moglibyśmy jechać na dalsze wakacje, a później wziąć kilka dni wolnego i najzwyczajniej wyruszyć na przykład na Mazury. W końcu wystarczy zabrać ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, niezbędny ekwipunek. Raczej nic ponad miarę. Prawda, że kusząca perspektywa?

Read more ›

Categories