Categories

Archive

Militaria

Ludzie uwielbiają różne rzeczy, część osób lubi żaglówki, inne osoby uwielbiają motoryzację, a są również ludzie, dla których pasją są militaria. Jeżeli chodzi o tego rodzaju hobby to musimy liczyć się z kosztami. Jeżeli chcielibyśmy w domu mieć jakieś pamiątki powiązane z wojskiem to dość często są one drogielub posiadają wartość historyczną, więc powinny być w muzeum. Tak, więc jeśli zależy nam na tym, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat broni wojskowej, umundurowania, to musimy szukać książek o tej tematyce, wiadomości w sieci i dodatkowo pojechać do niektórych miejsc, gdzie broń jest przechowywana.

Read more ›

Categories

ASG, czyli nowa moda na spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dorośli mężczyźni praktycznie od zawsze zainteresowani byli tematyką militarną, a szczególnie bronią. Mali chłopcy lubią na przykład bawić się w wojsko, używając do tego sztucznych pistoletów lub chociażby patyków udających pistolety. Dorośli mężczyźni zwykle posiadają swoje oszczędności, które mogą być przeznaczone na oryginalne spędzanie wolnych chwil.

Read more ›

Categories

Akcesoria, które są niezbędne na strzelnicy

Strzelnica to miejsce, gdzie panują specjalne zasady ostrożności. Systemy bezpieczeństwa zastosowane w różnorodnych pistoletach bywają niewystarczające, najbardziej niedoskonałym elementem w takiej sytuacji jest człowiek, który może popełniać błędy. W celu zniwelowania konsekwencji tego rodzaju pomyłek, ale też w celu ochrony części organów wykorzystuje się specjalne elementy. Akcesoria ochronne są przydatne do utrzymania bezpieczeństwa w czasie używania broni palnej.

Read more ›

Categories

Akcesoria militarne

Odpowiedni nóż może pomóc obronić się lub przestraszyć ewentualnego złodzieja. Z tego powodu dobrze mieć go zawsze przy sobie. Nóż Blackhawk, scyzoryk, a może gaz pieprzowy? W dzisiejszych czasach wybór dobrych noży nie bywa zazwyczaj sprawą łatwą. Potrzeba podejść do niej z głową, dowiedzieć się, jakie cechy mają niektóre noże.

Read more ›

Categories