Ciekawe propozycje jakie można zobaczyć na Dominikanie

Dominikana to eden na ziemi, karaibskie wybrzeża z białym piachem, lazurowe morze i palmy kokosowe. To gościnni, pełni inwencji i stale uśmiechnięci ludzie, to także świetne egzotyczne smaki soczystych owoców, świeżych jarzyn i wspaniałe owoce morza.

Karaiby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Nieraz bywa, że na wakacjach chcemy zobaczyć więcej aniżeli założyło biuro podróży. Dobrą alternatywą mogą być wycieczki fakultatywne. Jakiekolwiek atrakcje fakultatywne są dodatkowo płatne i można je kupić u rezydenta, lub w miejscowym biurze podróży w miejscu pobytu. Niektóre biura turystyczne zapewniają kupno wycieczek dowolnych w kraju, w trakcie rezerwacji.

Wiele biur podróży, które organizują wycieczki na Karaiby, oferuje atrakcyjne propozycje. Wiążą one w sobie rozumienie tamtejszej kultury, rozrywkę, oraz możliwość podziwiania ślicznych widoków. Jedną z chętniej wybieranych jest wyprawa na wyspę Saona, jedną z największych wysp otaczających Dominikanę. Wyprawa obejmuje rejs motorówką, albo katamaranem po najpiękniejszych miejscach okolicy. Dominikana to ładne, zadbane wybrzeża i czysta, ciepła woda. Biały piasek kontrastuje z błękitną wodą, a wokół słychać trele wielu gatunków ptactwa.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to do zobaczenia (https://primaveraspa.pl/wczasy-nad-morzem-z-wyzywieniem/) mamy kolejne wątki na stronie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

Jest to atrakcyjny kraj dla osób lubiących naturę, bowiem znajduje się tam wiele endemicznych odmian flory i zwierząt. Dominikana obfituje w sporo parków narodowych, na obszarze których znajduje się mnóstwo czarownych grot, wodospadów i innych cudów natury.

Karaiby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zarazem eden dla amatorów fotografii, gdyż jest możliwość w tym miejscu zrobić fenomenalne fotografie. Wycieczki fakultatywne Dominikana to też sposobność przejażdżki quadami po tamtejszych dzikich plażach. Inną interesującą atrakcją jest odwiedzanie pieczar Fun-Fun, gdzie pod okiem instruktorów jest możliwość zejść w dół jaskiń. Miłośnicy podwodnych pejzaży powinny skorzystać z takiej zabawy jaką jest nurkowanie. Będąc w owym kraju, nie wolno nie uwzględnić pobliskich raf koralowych. Dla tych, którzy nie posiadają dużej wprawy w nurkowaniu, jest propozycja nurkowania z instruktorem. Jest możliwość podziwiać wspaniałość koralowców, malutkich jaskiń, wraków i nawet do 200 różnorodnych gatunków ryb.

Comments are closed.