Co ciekawego zaoferować może Południowa Afryka, najważniejsze wiadomości o wyjazdach do RPA

Urlopy w odległych, egzotycznych miejscach zaczęły się cieszyć rosnącym zainteresowaniem wśród turystów. Od pewnego czasu dużą popularność mają kraje południowej Afryki, oferujące przygodę, jakiej nie doświadczy się w innych miejscach. Najdalej od naszego kraju leży RPA, jeszcze do niedawna kraj ogromnych podziałów społecznych i bardzo burzliwych wewnętrznych stosunków.

polecam WWW

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś potomkowie kolonistów oraz rdzennej ludności mieszkają obok siebie, tworząc wspólnie niezwykłą, niepowtarzalną społeczność. RPA to kraj, w jakim każdy turysta coś może dla siebie znaleźć. Rejon wybrzeża to fantastyczne plaże, liczne rafy koralowe i ciepłe morze, czyli wprost idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz plażowania. Centrum z kolei to przede wszystkim raj dla miłośników dziewiczej przyrody. W RPA da się zobaczyć w naturalnym środowisku w zasadzie wszystkie afrykańskie zwierzęta, w tym te najgroźniejsze i najczęściej oglądane, to znaczy bawoły, lamparty oraz lwy. Również miłośnicy górskiego wędrowania będą zadowoleni, bowiem wysokie góry są wymarzonym miejscem na taką formę spędzania wolnego czasu.

wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Ten właśnie kraj stał się na tyle chętnie wybieranym miejscem na wypoczynek, że tak naprawdę praktycznie wszystkie większe biura turystyczne mają w swoje ofercie wakacje RPA. Dolecieć tam można liniami lotniczymi z każdego europejskiego kraju, ze względu na różnorodny klimat w zasadzie wszystkie pory roku są odpowiednie na zaplanowanie urlopu. Pamiętać tylko trzeba o tym, że sezon urlopowy trwa tam w grudniu i styczniu i wówczas ceny mogą dość sporo wzrosnąć.

Do niedawna jeszcze RPA zaliczało się do krajów o dużym zagrożeniu. Obecnie prezentuje się to dużo korzystniej, typowy turysta [polecany nocleg w Białowieży] raczej nie musi się niczego obawiać, o ile nie pojedzie w niektóre uznawane za niebezpieczne tereny. Jeśli ktoś planuje się udać do RPA na dłuższy lub krótszy wypoczynek, to może szukać rpa last minute – sprawdź szczegóły.

Zachęcamy Cię do przeczytania nowego wpisu na zbliżony temat – w nim odnajdziesz dodatkowe treści. Zatem idź do serwisu i ciesz się tym.

Przy odrobinie szczęścia może się udać zakupić taką wycieczkę za połowę ceny, z pewnością będzie to wyjątkowe, niezapomniane przeżycie.

Comments are closed.