Co inspirującego i interesującego jest w stolicy Małopolski?

Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w naszym kraju. Do tej dawnej stolicy królów co roku przyjeżdża i przylatuje parę milionów turystów. Zachęcają ich zarówno światowej sławy zabytkowe miejsca, ale także życie kulturalne tego wspaniałego miasta. A w Krakowie jest dużo do zwiedzania, o czym każdy kto już tam był miał okazję zobaczyć.

Kraków
Tak naprawdę szczegółowe obejrzenie Krakowa, wraz ze wszystkimi jego zakamarkami i zakątkami, gdzie nie docierają rzesze turystów, będzie wymagać co najmniej tygodnia – ciekawa strona. Jednak większość turystów spędza w tym mieście tylko jeden dzień, bardzo popularne są właśnie takie wycieczki po Krakowie, w czasie których zwiedza się wszystkie najważniejsze miejsca, dostaje się chwilę na kupno pamiątek i wieczorem wsiada w autobus który zawiezie grupę turystów z powrotem.

Wielu odwiedzających pozostaje na kilka dni, dla nich Kraków proponuje szeroką propozycję miejsc noclegowych. Do wyboru będą więc pięciogwiazdkowe hotele, jak również niedrogie miejsca w hostelach i pokojach prywatnych.

Podczas oglądania Krakowa parę miejsc powinno być koniecznych na trasie wszystkich wycieczek zarówno z przewodnikiem, jak i bez. Miejscem niezwykłym i jednym ze znanych na całym świecie jest Zamek Wawelski, ze słynną grotą w jakiej jak mówią legendy miał schronienie okrutny smok.

Zainteresował Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź koniecznie, tu znajdziesz coś, co prawdopodobnie też jest wartościowe.

Samo zwiedzanie Zamku, Katedry Wawelskiej i Jamy Smoka zajmie z pewnością kilka godzin, a w niewielkiej odległości znajduje się kolejne niezwykłe miejsce, to znaczy Rynek w Krakowie. Sukiennice, Kościół Mariacki czy Barbakan to tylko niektóre z miejsc, w których warto się choć na chwilę zatrzymać.

Chcesz czytać dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj czytanie (http://restauracja-laura.pl/) na nowej witrynie.

Ale poza tymi najbardziej znanymi w okolicach rynku jest mnóstwo innych ciekawych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Jeżeli jakaś wycieczka zechce poznać to miasto dokładniej, zobaczyć zakątki, gdzie nie dochodzą tłumy, to przydać jej się mogą przewodnicy po Krakowie, którzy dostosują plan zwiedzania do oczekiwań każdego. Warto z czegoś takiego skorzystać, gdyż na pewno można się będzie dużo więcej dowiedzieć, niż przy samodzielnym zwiedzaniu.

Comments are closed.