Co jest nieodłącznym ekwipunkiem harcerza? Czego potrzebuje taki młody człowiek?

Każdy opiekun przyszłego harcerza z pewnością zastanawia się jakich rzeczy będzie potrzebować dziecko należące do takiego zgrupowania. Z czego składa się wyposażenie harcerza? Co powinien posiadać harcerz?
[IMG=1311/528230be3e28b___flickr_4770585322

Każdy opiekun przyszłego harcerza z pewnością myśli nad tym jakich rzeczy będzie potrzebowało dziecko należące do tej organizacji. Jakie jest wyposażenie harcerza? Co musi posiadać harcerz?
pas harcerski

Oczywiście mundur. Od tej rzeczy na pewno trzeba zacząć. Na kompletne umundurowanie składają się się bluza oraz spodnie ZHP. oprócz tego trzeba mieć pas harcerski. Na pewno konieczna będzie czapka rogatywka z przypiętą do niej srebrną lilijką. Rodzaj funkcji wskazuje sznur funkcyjny przywieszony do munduru. Częścią takiego ubioru jest też chusta, która ma odpowiedni dla konkretnego szczepu kolor. Typowym dodatkiem dla tego stroju będą także getry w kolorze czarnym z dwoma białymi paskami. Ponadto, harcerz musi mieć wygodne obuwie, a do tego powinny być ono czarne. Należy mieć również do tego krzyż harcerski. Na bluzie na pewno nie może zabraknąć właściwych plakietek, które harcerz otrzymuje i nabywa podczas takiej przygody w organizacji harcerskiej. Najnowszy sklep: .

Harcerstwo z reguły kojarzy się z wyjazdami. Dlatego też potrzebny będzie plecak. Jednak mniejszy na biwak i drugi większy na dłużej trwający obóz harcerski. Na takich wypadach przydatna będzie finka harcerska, menażka oraz używany do posiłków niezbędnik, czyli połączenie widelca, łyżki i noża. Do przenoszenia wody potrzebna będzie z kolei manierka. Nie możemy zapominać o śpiworach, jakie przydadzą się do spania. Każdemu harcerzowi po złożeniu ślubów harcerskich wręczana jest książeczka harcerska. Czytaj dalej:

. To taka legitymacja dla harcerzy.

Jeżeli rozważana tematyka wydaje Ci się ważna i zamierzasz ją przestudiować także pod innym kątem, przeczytaj więcej znajdziesz tu (https://www.eccoholiday.com/hotel-hiszpania-hotel-ms-maestranza-058583.html) – ona też ją przedstawia.

Trochę tego jest, natomiast nie wszystko będzie potrzebne od początku. Z czasem na pewno uda się zebrać cały ekwipunek.

Comments are closed.