Co możemy zobaczyć na Hawajach? są tam najbardziej interesujące atrakcje?

Hawaje są marzeniem wielu z nas, o jeden z najwspanialszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Niesamowite krajobrazy, cudowne plaże, rewelacyjna kultura i atmosfera wysp przyciąga podróżnych przez cały rok. Co zdecydowanie warto tam zobaczyć?

hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno warty zobaczenia jest Park Narodowy Wulkanu Hawai, który został założony w 1916 roku. Można w nim zobaczyć niesamowity wulkaniczny krajobraz. Znajdują się tam dwa najbardziej aktywne oraz największe wulkany na świecie, to sprawia, że liczne grono naukowców może na bieżąco sprawdzać procesy, które doprowadziły do powstania archipelagu Wysp Hawajskich. Bez wątpienia też warty zobaczenia jest Park Narodowy Haleakala, jaki znajduje się na wyspie Maui.

Znajduje się na powierzchni 118 kilometrów kwadratowych, ale aż 100 km kw. to tereny nienaruszone przez człowieka. Turyści mogą zwiedzać park jedynie specjalnie wyznaczoną krętą drogą, jaka prowadzi wzdłuż nawietrznej części wyspy. Chociażby jedynie przez te dwie atrakcje wycieczki na Hawaje są niezwykle znane, ale to oczywiście nie wszystko. Będąc na Hawajach z pewnością odwiedzimy Honolulu, czyli najbardziej znane miasto archipelagu Wysp Hawajskich i jednocześnie stolicę stanu. To najbardziej istotny ośrodek międzynarodowego biznesu, ale również obrony militarnej, znajduje się tam przecież Pearl Harbor. Kolejne miejsce to Molokini. Jest to

Hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

niezbyt duża wyspa, jaka znajduje się cztery kilometry od wybrzeża wyspy Mauri. Została stworzona przez zalanie krateru wulkanu, dzisiaj to zdecydowanie atrakcja turystyczna, ponieważ jej kształt przypomina półksiężyc.

Przyciąga również wielbicieli nurkowania, bo woda wokół niej jest najbardziej czysta i przejrzysta, widoczność tak naprawdę sięga aż czterdziestu sześciu metrów. Na koniec powinniśmy też wspomnieć o wodospadzie Wailua. To jeden z najbardziej istotnych wodospadów, które znajdują się na Hawajach. Ma trzydzieści pięć metrów wysokości, jest na wyspie Kauai. Do podnóża Wailua prowadzi błotnista i bardzo śliska ścieżka. W każdym roku zwolennicy sportów ekstremalnych montują wzdłuż trasy liny, jednakże są one likwidowane przez władze, ponieważ jest to bardzo niebezpieczny teren. Na Hawaje (następna strona) jesteśmy w stanie pojechać za atrakcyjną cenę, ciekawa opcją są Hawaje last minute. Najlepiej z tego skorzystać i zobaczyć, jak mało straciliśmy pieniędzy.

Comments are closed.