Co powinniśmy zobaczyć w Pieninach? Jakiego typu atrakcje tam na nas czekają?

W okresie letnim Polacy często jeżdżą w Tatry i Karkonosze, nie pamiętając o Pieninach. A to właściwie jedno z najbardziej cudownych miejsc w Polsce. Pasmo to ciągnie się na długości 35 kilometrów, zaś przełomy Dunajca można podzielić na trzy części.
Górska wyprawa
Źródło: www.citypictures.net

sprawdz noclegi pieniny
Autor: fuyuki-method
Źródło: http://www.flickr.com

W Pieninach znajdziemy wiele ciekawych miejsc, region jest pełen atrakcji dla każdego. Swoje miejsce znajdą miłośnicy przyrody, ale również fani historii oraz poszukiwacze skarbów. Jak najbardziej jednak popularny jest przełom Dunajca. Jest to wielki hit nie tylko wśród polskich turystów, lecz również zachwycają się nim goście z zagranicy.

Rzeka płynie na odcinku około dwustu pięćdziesięciu kilometrów na terenie Słowacji oraz Polski.

Istotnie fascynuje Cię omawiana problematyka? Skoro tak, to poza tym zweryfikuj treść , którą znajdziesz na podobnym portalu.

Najbardziej ciekawa część znajduje się pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Pieniński Park Narodowy powstał w 1932 roku, to właśnie na jego terenie odnajdziemy większość atrakcji Pienin. Ten obszar wygląda jak cudowna kraina, a to dzięki wspomnianemu we wcześniejszym fragmencie Dunajcowi, ale i skalnym budowlom. W tym miejscu jesteśmy w stanie odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe a także interesującą faunę, najczęściej są to bezkręgowce, a wśród nich gatunki owadów, których na próżno poszukiwać w innych miejscach w naszym kraju.

W Pieniny w każdym roku przybywa sporo osób, i chociaż może ciągle nie jest to tak znane miejsce jak Tatry czy Karkonosze, to zaczyna to ulegać zmianie. Z tego względu istnieje także rzeczywiście duża baza noclegowa, więc jak noclegi Pieniny noclegi pieniny maja naprawdę wiele do zaoferowania dla każdej osoby.

W internecie znajduje się wiele niezwykle interesujących artykułów – jeżeli masz ochotę poznać jeszcze jeden – sprawdź na witrynie (https://www.alpinlife.pl/repsznur-tendon-standard-4-mm-p-82.html) a nie będziesz żałować!

Nieważne jaki komfort nam odpowiada, znajdziemy noclegi w różnorodnym standardzie. Może więc szukamy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny – nie ma problemu, ponieważ na pewno coś znajdziemy.

Comments are closed.