Co robić w Grecji?

Pobyt w Grecji kojarzy się głównie ze słoneczkiem, białym piaskiem oraz morzem. Warto jednakże pamiętać, że są tutaj również cudowne góry i urzekająca obfitością przyroda, a przez to idealne warunki, ażeby zażyć trochę ruchu. Z całą pewnością wyjdzie nam to na dobre. W grę wchodzą górskie wycieczki, ale także żeglowanie.

polecana strona
Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma prawdopodobnie lepszego miejsca do praktykowana sportów wodnych niż Grecja, a wyjątkowo jej wyspiarska strefa. Cudowna słoneczna pogoda, ciepłe oraz niczym niczym nie ograniczone wody z łatwym dojściem do plaż jak też silny północny wiatr – to kapitalne warunki dla każdego miłośnika wodnych szaleństw.

Największą popularnością cieszą się windsurfing i kitesurfing. Niektóre ośrodki na wyspach odwiedzane są tylko po to, by rozpocząć tam naukę lub szlifować swe zdolności w tej dyscyplinie. Najbardziej popularne szkoły mają lokale na przylądku Prasonisi czy w miejscowości Vasiliki. Coraz to nagminniej można trafić do ośrodka kierowanego przez naszych rodaków uznawanych zresztą w Grecji za znakomitych nauczycieli.

Żeby rozpocząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednak podróżować od razu do jednego z tych głośnych miejsc. Starczy znaleźć cichą zatoczkę z łagodną bryzą od morza. Z całą pewnością będzie można tam bez zbytnich kosztów pożyczyć oprzyrządowanie i skorzystać z fachowej rady – sprawdź.

Genialnym pomysłem na urlop z wodną przygodą jest też odwiedzanie wysp dzięki charterowi żaglówek. Zapewnia on tak naprawdę nieograniczone opcje, uzależnione jedynie grubością portmonetki jak też naszymi biegłościami. Z wieloma firmami zdołamy umówić się na zwrot żaglówki w zupełnie innym punkcie aniżeli przystań zaokrętowania, to nadzwyczaj wygodne. Idealne warunki panują wiosną lub jesienią. Latem ceny są duże, zaś silny jak też porywisty wiatr wymaga dużego doświadczenia.

Jeżeli masz chęć pożeglować w Grecji nie czekaj, napisz w przeglądarkę hasło: Grecja wczasy lub last minute all inclusive, a otrzymasz całe mnóstwo wyników.

Jeżeli jednak żeglowanie (szkoła żeglarska) z różnych przyczyn nie jest naszą domeną, można skorzystać z rejsu regionalnym promem których wypływają tutaj setki. Będzie okazja odbycia malowniczej wyprawy a także zobaczenia otwartego morza.

Comments are closed.