Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy góry?

Odpoczynek to niemalże nasz obowiązek. W szczególności taki poza swoim miastem. Przecież trzeba wspierać finansowo branżę turystyczną! Naturalnie to dużą przesada, bo przecież nikt nie nakazuje nam odpoczywać, ale definitywnie nikt kto chciałby żyć szczęśliwie i przez długie lata, nie powinien odmawiać sobie często odpoczynku. To zapewne oczywiste?

Jeżeli w grę wchodzi wypoczynek w kraju, w zasadzie można napisać o trzech najistotniejszych destynacjach. Morze Bałtyckie, piękne góry i ujmujące Mazury. Niezwykłe są nasze góry, a więc cała reszta owego tekstu będzie traktować o właśnie górach. Być może przykładowo Tatry nie są ogromne, a na dodatek nie stwarzają tak wspaniałych warunków do sportów zimowych jak choćby Alpy, ale przynajmniej są niedaleko. Chociaż w błędzie jest ten człowiek, który uważa, że to jedyna zaleta spędzania wczasów w górach!

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Można zaryzykować twierdzenie, iż wakacje w górach (wejdź na ) mieszczących się na obszarze RP to również wspaniała okazja ujrzenia niesamowitego piękna. Nadmorskie plaże są piękne, Mazury potrafią urzec własnymi walorami geograficznymi, lecz tylko góry sprawiają, że podróży rozmyśla nad wspaniałością całego świata.

Zaabsorbowała Cię ta publikacja? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz tutaj (https://entrevilles.pl/). Dla części osób ten materiał to ciekawe podejście do takiego problemu.

Tylko uwaga: zadbajmy o własne bezpieczeństwo, bo w końcu chcemy, aby nasz pobyt był w 100% udany. Na szczęście niecodzienne historie z polskich gór, np. turyści chadzający po górach w japonkach jakby odchodzą w niepamięć. Miejmy nadzieję, że ten trend będzie się utrzymywał, bo przecież TOPR nie chciałby za często ratować podróżników!

A które górskie miejscowości są w sumie godne odwiedzin? Cóż, zapewne nie będzie żadnym zaskoczeniem umieszczenie na pierwszym miejscu naszego Zakopanego. Przynajmniej raz w trakcie miesiąca można natrafić na tekst bardzo deprecjonujący Zakopane – przede wszystkim w kontekście postępującej komercjalizacji, lecz zasadniczo pomimo pewnych wad, zimowa stolica naszego kraju jest niesamowitym miastem. No i nietrudno o naprawdę tanie pokoje w zakopanem (duży wybór na )! Ogromna konkurencja na zakopiańskim rynku usług turystycznych sprawiła, że jeśli nie jesteśmy za bardzo wybrednymi podróżnymi, na spokojnie odnajdziemy relatywnie porządną kwaterę za niewielkie pieniądze. I właśnie dlatego wakacje w polskich górach są wciąż jak najbardziej warte grzechu.

Comments are closed.