Co warto odwiedzić w czasie wycieczki w Tatry? W Które miejsca trzeba koniecznie trafić ?

Każdy choć raz w życiu musi udać się w Tatry, bo to wyjątkowe miejsce. Dopiero w takim miejscu możemy naprawdę poczuć prawdziwy odpoczynek, a któż by nie chciał pojechać na urlop, by całkiem odpocząć. Jak wiadomo czasem jest to niemożliwe, bo coś przeszkadza. W Tatrach jest pewność, że tak nie będzie. Żeby jednak dobrze zaplanować taki wyjazd trzeba pamiętać o podstawowych atrakcjach.

nocleg w tatrach
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodnie ze zdaniem wielu osób odwiedzających te tereny Morskie Oko to najwspanialszy staw (dowiedz się więcej) tatrzański. Nic dziwnego, to drugi obok Giewontu, symbol naszych Tatr. I to od dawnych czasów, ponieważ był już obecny w kulturze polskiej, przykładowo w pracach Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Już podczas pierwszej połowy dziewiętnastego wielu turyści przybywali tu masowo, dziś także miejsce to przeżywa istne oblężenie. Tym bardziej w lato, wtedy apartamenty w Zakopanem są pełne ludzi (zabukuj nocleg z wyprzedzeniem – ). Czarny Staw pod Rysami jest trzecim jeśli chodzi o powierzchnię oraz drugim pod względem głębokości jeziorem typu górskiego w Tatrach. To jedno z takich typowych jezior krajowych, to znaczy takich, jakie stworzone zostały w kotle powstałym przez wyżłobienie przez lodowiec powyżej progu.

Czujesz, że niezbędny będzie Ci bieżący tekst na ten zagmatwany temat? Nadchodzimy ze wsparciem – rzetelne informacje znajdziesz na naszej następnej stronie.

Ten zbiornik znajduje się na wysokości 1580 m n.p.m., posiada niemal idealnie okrągły kształt. Kolejną atrakcją jest Gubałówka, czyli najbardziej znany szczyt Skalnego Podhala. Jest niesamowicie chętnie odwiedzana przez przyjezdnych. Wszystkich z pewnością przyciąga cudowna panorama Tatr. Zwiedzając te tereny można dostrzec zróżnicowanie rzeźby i budowy geologicznej Tatr oraz piętra roślinności, jaka odznacza się obszarze północnych stoków.

apartamenty
Autor: TravelingOtter
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie dla Gubałówki wiele ludzi specjalnie przyjeżdża w Tatry, turyści wynajmują więc licznie apartamenty Zakopane, aby wejść po raz kolejny na Gubałówkę. No i na koniec pamiętajmy także o Dolinie Kościelskiej. Ma długość około dziewięć kilometrów, a są tam piękne polany, duże formacje skalne oraz urozmaicona przyroda. Niepowtarzalne krajobrazy sprawiają, iż jest to z pewnością jedno z piękniejszych miejsc w Tatrach. Gdy znajdziemy się w Tatrach, a nie uda nam się znaleźć pokoju do wynajęcia w Zakopanem, to nie ma się co martwić, bo pobliskie miejscowości oferują wspaniałe apartamenty. Na pewno jak apartament Kościelisko jest także świetnym rozwiązaniem. Zobacz pod tym adresem: kościelisko noclegi.

Comments are closed.