Co z wakacjami?

Gdy pragniemy wyjechać na wakacje letnie dobrze jest wcześniej zabrać się do planowania urlopu. Na początku zdecydujmy czy chcemy zorganizować sobie wczasy sami, czy może skorzystać z usług biura podróży. Oczywiście biuro podróży jest dużo bardziej wygodnym wyjściem, gdyż nie musimy zajmować się organizowaniem dojazdu na miejsce, rezerwacją miejsca w hotelu itp. Biuro zrobi to za nas. Jest duża konkurencja na rynku turystycznym i łatwo znaleźć tanie biuro podróży. Wystarczy porównać oferty w internecie.

Czas na urlop

Pamiętajmy, żeby było to biuro, które działa od dawna na rynku i ma wielu usatysfakcjonowanych klientów. Ciągle mówi się o bankrutujących biurach, lecz nie martwmy się na zapas. Zapamiętajmy tylko, że biuro oferujące bardzo niskie ceny nie zawsze jest równoznaczne z dobrym i czytajmy uważnie umowy, a nic nam nie grozi. Kolejna sprawa – dokąd się wybieramy? I jaka forma wypoczynku nas interesuje. Czy chcemy same śniadania czy może wersja all inclusive? Czy chcemy zrobić rezerwację dużo wcześniej, czy może skusimy się na wyjazd last minute? Gdy już odpowiemy sobie na te pytania powinniśmy zacząć poszukiwania. Najłatwiej w Internecie.

„Maroko wakacje” – to przykład hasła przy pomocy którego możemy szukać ofert. Jest dość ogólnikowe więc prawdopodobnie znajdziemy ich całe mnóstwo, we wszystkich dostępnych wariantach i kombinacjach. Kiedy możemy doprecyzować hasło, to wyniki oczywiście będą lepiej dopasowane. Na przykład jeżeli wpiszemy „last minute Kreta all inclusive” w wyszukiwarce nie pojawią się oferty z wylotem we wrześniu, ani z częściowym tylko wyżywieniem. W taki sposób z pewnością łatwiej wyszukać coś konkretnego, ale nie decydujmy się na pierwszą ofertę, która nam wpadnie w oko. Lepiej w spokoju porównać kilka i dopiero wówczas zarezerwować miejsca.

Pamiętajmy też, że cena nie jest najważniejszym kryterium.

Zaabsorbował Cię ten wpis? To świetnie, gdyż też ta polecana strona internetowa wciągnie Cię bez reszty, więc sprawdź to!

Sprawdźmy także standard hotelu, odległość od morza czy plac zabaw dla dzieci. To wszystko ma ogromne znaczenie. Jeżeli idzie o wyspy greckie wczasy tam są dość tanie, a hotele mają w ofercie mnóstwo dodatkowych atrakcji, jak choćby wycieczki, imprezy taneczne czy degustacje win. grecja to niezwykle popularny od jakiegoś czasu kierunek letnich wyjazdów polaków. Wyspy żyją z turystów. Właściciele hoteli, tawern i statków robią wszystko by rozpieścić swoich gości. A że kryzys dał się wszystkim we znaki, wczasy w Grecji są obecnie bardzo tanie.

Innym chętnie wybieranym kierunkiem wypraw wakacyjnych są Wyspy Kanaryjskie. Jeżeli naszym celem są tanie wczasy Kanary są niezłym kierunkiem. Poszukajmy korzystnej oferty na stronach biura podróży. Jeżeli możemy z dnia na dzień wziąć urlop i wyjechać warto poszukać ofert last minute. Gdy wyszukamy hasło „Gran Canaria wycieczki 2012” z pewnością znajdziemy jakąś dobrą ofertę.

Źródło: last-minute-wczasy.pl

Comments are closed.