Co zabrać ze sobą na biwak. Jakiego rodzaju sprzęty okażą się bardzo potrzebne? Które marki są godne uwagi?

Wybierając się na biwak warto pamiętać o wzięciu paru bardzo potrzebnych rzeczy. Przydadzą nam się one z pewnością podczas takiego wyjazdu. Poza tym, uczynią go na pewno prostszym jak również bardziej przyjemnym.

nawigacje garmin
Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Już w czasie samej drogi autem na camping, na pewno przydatna okaże się dobrej jakości nawigacja GPS. Nawigacje Garmin to doskonały wybór. Bardzo wielu kierowców doceniło już wspaniałą jakość jak i dużą ilość szczegółów, które to urządzenie udostępnia. Obsługa jest właściwie intuicyjna i bezproblemowa. Nawet osoba, jaka nie czuje się zbyt pewnie obsługując takie sprzęty, da sobie radę doskonale. Nawigacje Garmin to na pewno nieoceniona pomoc – kliknij tutaj i dowiedz się więcej o nawigacjach garmin.

Na tego typu wyjeździe nie może zabraknąć dobrego namiotu. Właściwie, jest to swego rodzaju podstawa, od której warto zacząć. Sprawdźmy dokładnie różne parametry namiotu. Z jakich materiałów jest wykonany, jaką ma wielkość, jaką posiada trwałość, na jak niskie temperatury jest odpowiedni. Znajdźmy namiot, jakie będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Warto przejrzeć różne namioty Marabut. Sporo osób korzysta z takich namiotów oraz jest zadowolonych z komfortu, jaki dają.
Mech
Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Namioty Marabut to nie jedyny potrzebny do spania (moja strona) sprzęt.

Jeżeli uważasz, że dane w sieci nie są pełne, to przejdź do linku, gdzie znajdziesz dokładne opracowania zagadnień – link znajduje się tu.

O komforcie spania bowiem decyduje też dobrej jakości karimata oraz śpiwór. Jeżeli jedziemy autem, to możemy zabrać karimatę samopompującą, która daje o wiele lepszy komfort spania, niż taka standardowa. Jednak jest ona cięższa, dlatego jeśli w grę wchodzi dłuższy spacer z plecakiem, to dodatkowe kilogramy, mogą okazać się czymś męczącym.

Na biwaku na pewno przydatna będzie dobra czołówka, czyli latarka na czoło. Jest ona znacznie wygodniejsza w użyciu, gdyż posiadamy wolne ręce. Można w tym samym czasie wykonywać jakąś czynność i posiadać oświetlenie w postaci latarki na czole. W wielu miejscach znajdziemy całą masę dostępnych modeli. Oprócz tego, jak na biwakowy wyjazd przystało, pamiętajmy o posiłkach, które będziemy musieli zrobić sobie na biwaku. Przyda się butla z gazem i kuchenka. Mimo iż brzmi to poważnie, to obecne butle gazowe turystyczne w niczym nie są podobne do tych starych, dużo ważących, dawniej używanych podczas biwaku. Do tego parę standardowych sprzętów, typu menażki, lekkie sztućce turystyczne, kubek z lekkiej stali nierdzewnej i mamy wyposażenie skompletowane.

Comments are closed.