Co zrobić, aby tanio pojechać do egzotycznego miejsca? Czy opłaca się w tym sensie korzystać z oferty last minute?

Wiele osób pragnie, by na upragniony wypoczynek wybrać się w czasie wakacji. Kurorty zagraniczne mają wtedy zatrzęsienie turystów, jacy tak samo jak my, chcą spędzić parę tygodni w egzotycznych miejscach lub odwiedzić ciekawe destynacje. Nie każdy jednak będzie mógł wyjechać w lecie, pytanie więc pozostaje: czy warto to robić nie w sezonie?

Dosyć często nie można sobie pozwolić na urlop w lipcu czy sierpniu, a to ze względu na rodzinne obowiązki. Na szczęście biura turystyczne mają w ofercie wycieczki także dla tych osób, które nie mogły uzyskać paru dni wolnego w okresie wakacyjnych. Takie wycieczki to często
lazurowe morze
Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com

oferty last minute, lecz za to do jakich miejsc. Bardzo popularne są niezwykle egzotyczne kraje, więc nie powinny dziwić wczasy na Malediwach czy w Tajlandii, na porządku dziennym zaś są kraje europejskie, przykładowo Grecja, Włochy albo Bułgaria, coraz częściej mamy do wyboru również takie opcje, jak Filipiny wakacje, a zupełnie nie zaskakują wycieczki do Afryki Północnej – wciąż więcej osób więc wybiera się do Egiptu czy Tunezji.

Wycieczki (sprawdź wycieczki z niemiec) last minute pojawiają się coraz częściej wśród ofert każdego biura podróży. Wystarczy, iż zbliża się czas wyjazdu, a wolnych pozostaje parę miejsc, to w tym czasie operator może zdecydować się na zniżenie ceny wycieczki, w ten sposób zapewnić sobie może komplet zamówionych miejsc. Z takiego też powodu oferty wycieczek last minute odznaczają się tym, iż ich cena jest niższa aniżeli w przypadku wykupienia miejscówek w pierwszym terminie. W ten sposób czasem możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent w porównaniu z ceną katalogową. Dla sporej grupy wyjeżdżających jest to w związku z tym doskonała okazja, by wyjechać w egzotyczne miejsca, a jednocześnie obniżyć wydatki mające związek z podróżowaniem.

Z takich wyjazdów skorzystają również ci, co nie chcą wydawać ogromnych kwot na dalekie wyjazdy, lecz przy tym nie potrafią zrezygnować z podróżowania do atrakcyjnych kurortów. Ponadto, last minute to czas spędzany w dosyć luksusowych hotelach, jakich w tej sytuacji koszt nie jest aż tak ogromny. Dobrze zatem pomyśleć nad taką opcją, tym bardziej iż mamy więcej płacąc mniej. Jeśli tylko nie jesteśmy typem ludzi, jacy muszą mieć wyjazd dokładnie zaplanowany z pół rocznym wyprzedzeniem, takie wyjście okaże się dla nas możliwością wykupienia wycieczki, na jaką w innej sytuacji nie byłoby nas stać.

Comments are closed.