Czego nie wiemy o diecie zwierząt domowych

Karmienie psów i kotów nie jest łatwe, zwykłe ludzkie jedzenie nie zrekompensuje potrzeb żywieniowych naszych pupili a wręcz odwrotnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty trzymane w domach są inne od swoich dzikich przodków – są bardziej podatne na drobnoustroje, delikatniejsze oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Różnice dotyczą także karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dodaje bardzo potrzebnych minerałów, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zawierają ogromny wybór pokarmu dla czworonogów– karmy sypkiej jak i gotowych dań w sosach. Możemy być pewni, że, dla każdego czworonoga znajdziemy tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem niezwykle bogaty- począwszy od owoców morza i ryb, przez drób po dziczyznę. Ogromną popularnością cieszą się karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle istotne, ponieważ białko jest podstawowym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Dokonując wyboru karmy dla naszych pupili należy skupić uwagę także na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla psów małych gatunków, a inne dla wielokilogramowych, ogromnych hartów lub bernardynów. Purina karmy dla psów uwzględniają wszystkie elementy psiej egzystencji, troszcząc się aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do karm dobrej jakości i chętnie wybieranych należą karmy dla psów pronature.

koty

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne odgrywają niezwykle ważną funkcję żywieniową dla tych czworonogów, które nie są odporne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak np układu trawiennego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem szczególnej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej składniki, w zależności od choroby i schorzenia będzie innyi inną ilość elementów odżywczych i budulcowych będzie zawierał.

Czy nasz post wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Zaloguj się w takim razie na naszą nową witrynę – tam można zobaczyć ponadto (https://lemans.pl/cennik/) nasze świetne wątki.

W trosce o zdrowie naszych pupili wybierajmy mądrze pokarmów i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.

Comments are closed.