Czemu Kraków jest tak chętnie odwiedzaną miejscowością, jakie atrakcje zaproponować może turystom.

Jednym z najbardziej popularnych miast w naszym kraju jest Kraków, corocznie przybywa do niego prawie dziesięć milionów odwiedzających. Niepowtarzalna atmosfera tego miasta przyciąga gości z różnych krajów i w każdym wieku, bo i każdy będzie mógł bardzo przyjemnie spędzić czas.
Niewątpliwie dużą atrakcją Krakowa są wspaniałe zabytki, znane i rozpoznawalne na świecie. Zamek Wawelski, Kościół Mariacki i Rynek to tylko niektóre z nich, a przecież będzie ich znacznie więcej. Można na całe godziny się zapuścić w urokliwe zabytkowe uliczki, oglądając to, co zostało po wielu wiekach historii. Również młode osoby, które wolą dobrą zabawę od oglądania zabytkowych miejsc znajdą w Krakowie swoje miejsce.

Zaciekawił Cię omawiany temat? Nie czekaj, tylko zobacz nowy materiał, który na pewno bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

Okolice Rynku są pełne różnego rodzaju dyskotek, barów i knajp, w których przy dobrym piwie spędzić można czas do białego rana. Rozbudowana baza noclegowa sprawia, że najczęściej nie ma żadnego problemu ze znalezieniem kwatery, a mimo dużego zainteresowania miastem ceny zatrzymały się na dość umiarkowanym poziomie. Kraków sam w sobie jest pięknym miastem i warto się w nim zatrzymać na jakiś czas, żeby poznać go trochę lepiej. Zwiedzanie zaplanować można albo samodzielnie, biorąc pod uwagę ilość najróżniejszych przewodników problemów z tym nie powinno być, lub też znaleźć jakieś dobre biuro turystyczne Kraków i skorzystać z jego oferty – sprawdź na stronie biura turystycznego.

stare miasto w Krakowie, rynek
Autor: Praktyczny Przewodnik
Źródło: http://www.flickr.com
Zaletą tej drugiej opcji będzie to, że zwiedzanie odbywa się razem z przewodnikiem, jaki na pewno powie o rzeczach, których się nie znajdzie w internecie. Dodatkowo zorganizowane wycieczki często mogą dużo sprawniej dostać się w część miejsc, niż samotni turyści. Jeżeli się przyjeżdża do Krakowa na dłuższy okres czasu, to pomyśleć również można o obejrzeniu okolic tego miasta, jakie również mogą dużo zaproponować. Turystyczne biura organizują różnego rodzaju wycieczki objazdowe z Krakowa, podczas których można poznać największe okoliczne atrakcje , takie jak na przykład Obóz Koncentracyjny czy Kopalnię Soli w Wieliczce.

Comments are closed.