Czemu warto polecieć na wakacje na Kubę? Prześwietlamy jedną z najpopularniejszych wysp Ameryki Środkowej.

Kuba to cudownie umiejscowiona największa wyspa na Morzu Karaibskim. Stolicą wyspy jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zajrzenia choćby na chwilę) to Santiago de Cuba, Santa Clara i legendarne Guantanamo. Jej ciekawa i burzliwa historia a także szczególny, słoneczny i suchy klimat, zachęcają do spędzenia tam długiego urlopu w rozpalających rytmach Buena Vista Social Club, a idealnie zachowana kolonialna architektura stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji tej wyspy.

Kuba
Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com

Kuba obfituje w punkty do zobaczenia, dlatego dobrze jest wykupić zorganizowane wakacje z ciekawym programem ukierunkowanym na zwiedzanie i obfitującym w alternatywne wycieczki, lecz jeśli chcemy pojechać tam tylko po to, żeby korzystać z palącego słońca na kubańskich, białych plażach, samodzielnie zdobywać miasta i zażywać nocnego, klubowego życia – urlop na Kubie to również dobry wybór.

Stolica Kuby – Hawana – również obfituje w miejsca warte zobaczenia: Plac i Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, stare miasto, barokowa katedra… Można zwiedzić Muzeum Rumu – Bocoy oraz przemierzyć dzielnice Miramar i Cubanacan. W czasach przed rewolucją zasłynęły jako dzielnice bogaczy.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło atrakcje wrocławia a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Poza Hawaną warto wybrać się do Pinar del Rio, czyli do miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales, czyli parku narodowego z wielkimi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes.

Nie można też ominąć zobaczenia Farmy Orchidei i Indiańskiej Groty z malowidłami ściennymi. Ciekawym miejscem będzie też farma krokodyli. Z większych miast nadbrzeżnych można odbyć wiele niecodziennych rejsów na okoliczne wyspy koralowe i kanały. Możemy też nurkować na rafie. Warto również zatrzymać się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, i zwiedzić podwodną jaskinię z tęczowym od tropikalnych rybek malutkim jeziorkiem, czyli znaną Cueva de los Peces.

Można tam również skorzystać z kąpieli w morzu. Kąpiele i odpoczynek na plaży możemy urozmaicić i opłacić dodatkowe fakultatywne wycieczki, których jest tam sporo.

Jeśli zafascynował Cię ten materiał, to tu jest notka z serwisu (https://uroczysko7stawow.pl/oferta/dla-biznesu), która także zawiera bardzo absorbujące informacje na prezentowany tutaj temat.

Na Kubę możemy wyjechać z kilku większych miast Polski, ale bardo atrakcyjne cenowo i terminowo są wycieczki z Wrocławia. Główną zaletą jest fakt, że loty z Wrocławia na Kubę są bezpośrednie.

Kuba, wakacje
Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Kuba to nie tylko tequila, kubańskie cygaro, tytoń i rum oraz rządy Fiedela Castro, lecz przede wszystkim cudowne miejsca i dużo atrakcji turystycznych. Dla wczasowiczów powinny być to wspomnienia, które przywiozą, fotografie przesycone mocnymi barwami i słoneczna, złocista opalenizna.

Comments are closed.