Cztery oblicza Polski

Nasz rodzimy kraj często traktowany jest po macoszemu. Wybieramy chorwackie morze czy włoskie alpy, nie doceniając piękna przyrody, jakim może poszczycić się Polska.

Bieszczady

Mówi się, że kto raz odwiedził Bieszczady, na pewno tam wróci. Nic w tym dziwnego, ogrom przyrody, z jakim obcuje się w tym miejscu, jest oszałamiający. Jeśli lubimy dużo spacerować, wystarczy spakować plecak, matę i namiot i ruszyć na wschód w poszukiwaniu przygody. Możemy również wybrać opcję noclegową w ośrodku turystycznym. Dla leniwych, chcących w wygodzie podziwiać piękno przyrody, dobrą opcją będą gospodarstwa agroturystyczne. Możemy wybrać się w podróż wąskotorową kolejką leśną, na rejs statkiem po Zalewie Solińskim, pozwiedzać liczne jaskinie. Polska – https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/polska/ – część Beskidów ma wiele do zaoferowania.

Mazury

Region ten jest zjawiskiem przyrodniczym na skalę europejską. Piękne pojezierze, to odpowiednie miejsce zarówno dla aktywnych jak i tych bardziej leniwych, szukających jedynie kontaktu z naturą. Ci pierwsi mogą wybrać się na spływ kajakowy, lub pożeglować na jednym z licznych jezior. Drudzy będą rozkoszować się malowniczymi widokami widzianymi z lotu ptaka – lecąc balonem lub awionetką. Warto również odwiedzić wyspę kormoranów na jeziorze Dobskim, oraz park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Fani architektury nie będą zawiedzeni – Mazury słyną z licznych pałaców i dworków, rozsianych po całym pojezierzu.

Góry

Polska, na swoich południowych rubieżach, posiada liczne kurorty narciarskie. Największą popularnością cieszy się Zieleniec, położony w górach Orlickich. Znany on jest z dobrze rozwiniętej infrastruktury stoków, z licznymi gondolami, w przypadku niesprzyjającej pogody, trasy są naśnieżane. Głównymi miastami górskimi, bardziej turystycznymi są Karpacz, Szklarska Poręba i Zakopane – z pięknymi rezydencjami autorstwa Witkiewicza. Te trzy kurorty przyciągają podróżnych nie tylko zimą, również w cieplejszych okresach są atrakcyjne dla zwiedzających.

Morze

Ciekawą opcją wakacyjną jest urlop na półwyspie helskim. Jurata i Jastarnia, malutkie miasteczka, latem zamieniają się w prawdziwe nadmorskie kurorty. Prócz plażowania, można wykupić lekcje windsurfingu czy kite, a wieczorem udać się na projekcję filmów na plaży. Noclegu najlepiej szukać w pobliskim Władysławowie, jest to większe miasto, w którym bez problemu znajdziemy pokój z dnia na dzień.

Polska ma wiele do zaoferowania podróżnym, nie ważne czy preferujemy góry, morze czy doliny, dziką przyrodę czy piękne zabytki – każdy zakątek kraju na swój sposób jest urokliwy.

Comments are closed.