Czy oddziaływanie gier komputerowych na nasze pociechy rzeczywiście okazuje się tak bardzo negatywny?

W dobie wszechobecnego Internetu trudno jest obronić maluszka przed jego wpływem. Bywa on dziś tak popularny, natomiast jego zasięg tak wielki, że nierzeczywisty świat coraz bardziej zauważalnie funkcjonuje w głowach naszych pociech jako druga realność.

Dlatego też należy kontrolować, co pociecha robi w Internecie, jakie ogląda serwisy oraz w jakie gry najbardziej uwielbia grać.
bitefight
Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie
Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci wbrew powszechnej opinii nie czekają na twoje maleństwo same niebezpieczeństwa i złe treści. Jest dużo stron internetowych powstałych właśnie z myślą o rozwoju dziecka. Różnego rodzaju gry edukacyjne mogą ułatwić mu rozróżnianie barw, nauczenie się nazw miesięcy czy utrwalenie znanych angielskich słówek. Gry poświęcone jedynie rozrywce twojego maluszka też nie muszą być dla niego zagrażające. W sieci znane są gry piraci, angry birds, piłka nożna – zobacz kompletną ofertę pod adresem. Mnóstwo z nich zrobionych jest na motywach popularnych i lubianych animacji. Głównie gry piraci, gry o kowbojach czy astronautach, pozwalają maluchowi poznawać nowe rzeczywistości, a przy tym rozwijać jego imaginację. Czasem udostępnione internetowe quizy służą ulepszeniu uważności i pamięci malucha. Wszystkie jednak ulepszają jego zdolności manualne. Jakiś czas temu pojawiały się mocne komentarze dezaprobaty wobec grom takim jak na przykład bitefight. W Bitefight grający wciela się w wampira bądź wilkołaka, zdobywa pieniądze polując na przeciwników, pracując przy grobach oraz zwalczając demony. Wraz ze zdobywaniem praktyki, grający awansuje na coraz wyższy szczebel. Mimo fabuły utrzymanej w konwencji horroru, nawet taka zabawa jak bitefight jest zdolna nauczyć maluszka spokoju i uporu – często gram w bitefight.
wokalista
Okazuje się, że ostatnimi czasy wartość gier bywa mocno wyolbrzymiana przez badaczy tematu, a przede wszystkim przez przerażonych rodziców. Racja, że znaleźć można tam potwory, śmierć i walkę, ale wszystkie wyżej wymienione rzeczy można jeszcze łatwiej obejrzeć w telewizji.

Nie powinno się lekceważyć tego, że internetowe zabawy uczą także wielu przydatnych,koniecznych dla dzieci umiejętności, takich jak bystrość, szybkość podejmowania decyzji, łatwiejsze zapamiętywanie, jak również ułatwiają koncentrację i predyskozycje manualne.

Comments are closed.