Czy powinniśmy zobaczyć w kraju tulipanów

Holandia jest mała i wszystko jest w tym miejscu malutkie. Kraj tak bardzo uformowany przez człowieka który to ujarzmił przyrodę jest wielkim miastem poprzecinanym polderami. To „miasto” a także ludzi warto ujrzeć.

Holandia – które busy busy do niemiec jelenia góra wybrać?

Znajdziesz tutaj cudne wsie, średniowieczne fortece, ogromne budowle hydrologiczne, porty, wiatraki, pola kwiatowe i płaskie jak zielony stół bilardowy poldery poprzecinane kanałami, wysokie wydmy, bajkowe ogrody zabawy, otwartych mieszkańców i miłą atmosferę. Co warto odwiedzić? Możliwości jest niemało. Prócz Parku Duinrell warto naturalnie zobaczyć stolicę kraju. By dowiedzieć się czegokolwiek o Amsterdamie, starczy wsiąść do jednej z wycieczkowych łodzi, jakie opływają kanałami wodnymi centrum metropolii. Taki rejs trwa blisko godzinę. W trakcie takiej wyprawy w kilku najbardziej popularnych językach możemy słuchać wykładu o przeszłości stolicy jak też mijanych budowli. Na amsterdamskim rynku kwiatowym można postarać się o cebulki tulipanów.

bukiet tulipanów

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie pobytu w tym mieście nie można też nie przespacerować się ślicznymi, poprzecinanymi romantycznymi kanałami zaułkami atrakcyjnej Dzielnicy Czerwonych Latarni. W środku Amsterdamu warto także zwiedzić Gabinet Figur Woskowych Madame Tussauds.

Kiedy już przestudiujesz zamieszczony tutaj artykuł, nie mniej atrakcyjna okaże się ta oryginalna publikacja, gdyż ma pokrewne informacje na omawiany temat.

Głodny turysta może nasycić głód w jednej z licznych naleśnikarni, podających tradycyjne holenderskie naleśniki, tak zwane „Poffertjes”, Amsterdam jest jednak metropolią tłoczną, która pod tym względem stanowi przeciwieństwo spokojnej i dostojnej Hagi. Warto sprawdzić ofertę:

W Hadze najlepiej nie tylko przespacerować się uliczkami starówki czy zwiedzić kilka muzeów, ale także wybrać się do jej nadmorskiej części, Scheveningen. Plaża jest tam wyjątkowo piękna, duża, piaszczysta. Można przejść się również wzdłuż oszklonej galerii we wnętrzu olbrzymiego molo. Najbardziej niezwyczajnym punktem w Hadze, które po prostu należy zobaczyć, jest szczególne miniaturowe miasteczko Madurodam. Jest naprawdę prześliczne, i stanowi swoistą Holandię w miniaturce, bowiem znajdują się w nim modele oryginalnych budowli. Są one oddane w najdrobniejszych detalach. Pewna część znajdujących się tam przedmiotów pozostaje w ciągłym ruchu (na przykład pociągi, statki).
Nie czekaj zatem, już dziś napisz w Google sformułowanie: busy Holandia, bądź busy Belgia, aby ujrzeć wszystkie te cudowności.
Przed wyjazdem kliknij

Comments are closed.