Czy zaleca się grać w Internecie w takie trzy gry, jak: „Forge of empires”, „Kapi hospital” czy „Wiejskie życie”?

Żyjemy w trudnych i szybkich czasach. Życie jest niesłychanie nerwowe, obowiązków jest coraz więcej. Warto zadbać więc o wypoczynek po robocie. Solidną propozycją mogą być gry przeglądarkowe.

Niektóre z nich nadają się zarazem dla dzieci. Dzięki nim uczniowie mogą zyskać nie tyko porządną rozrywkę, ale również zyskać wiedzę z wybranych dziedzin. Niewątpliwie aspekt edukacyjny jest nad wyraz ważnym walorem każdej gry dla dzieci.

Gra

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie taką grą dla najmłodszych odbiorców, która zawiera także aspekt edukacyjny, jest „Wiejskie życie”. Szczególnie ta gra jest przydatna dla dzieci, które żyją w dużych miastach. Te dzieci nie mają kontaktu z naturą. Niekiedy nie wiedzą, jak wygląda kura czy krowa. Trudno w to uwierzyć dorosłym, ale praktycznie wśród dzieci z dużych miast może się to wydarzyć. Omawiana gra ukaże świat, którego dziecko nie zna. Pozna życie na wsi, ale także nauczy się, jak zarządzać fermą.

Następną grą przeglądarkową, czyli darmową, jest „Kapi hospital”. Użytkownik wciela się w niej w lekarza, który pracuje na pogotowiu. Przywożeni są pacjenci z

polecany serwis

Autor: Paul J. Rush
Źródło: http://www.flickr.com

różnymi schorzeniami. Zadaniem doktora jest oczywiście ich wyleczenie na miejscu, a w razie konieczności pozostawienie na oddziale.

Kliknij bez obaw tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (https://toc.org.pl/) zaprezentowano bardzo intrygujące wiadomości. One także są emocjonujące.

Ta gra także posiada aspekt edukacyjny dla młodszych użytkowników Internetu, którym nieznana jest jeszcze praca lekarza w szpitalu.

Inną grą sieciową jest „Forge of empires” (kliknij tutaj). Gra polega na stawianiu własnego imperium. Ma przede wszystkim charakter ekonomiczny, gdyż w jej pierwszej fazie skupiamy się na rozbudowie ogromnego miasta.

Następnie przyjdzie zarówno czas na podbój innych cywilizacji. Gra rozpoczyna się w epoce brązu i pokazuje postęp cywilizacji przez kolejne epoki, takie jak średniowiecze czy epoka kolonialna. Konsument rozstrzyga o rozbudowie miasta i zbieraniu podatków. Z czasem można powołać swoją armię i ruszyć na podbój. Władać oddziałami można samodzielnie czy też zlecić je komputerowi. W grze można nabywać wszystko za realne pieniądze oraz można ożywiać poległe oddziały. Gry przeglądarkowe są dość dobrą rozrywką, która przecież nic nie kosztuje.

Comments are closed.