Czy znasz polskie góry

Cudze chwalicie swojego nie znacie – mawia polskie przysłowie, a odnosi się do chwalenia obcych, często dalekich krajów bez znajomości własnego podwórka, czyli własnego kraju. Tak właśnie możemy określić niektórych ludzi, jacy objechali prawie cały świat, a nie wiedzą, w którym miejscu są nasze polskie wspaniałe zakątki. Ktoś był w Alpach, a prawie nie zna Sudetów? Zdarza się. Nigdy nie jest jednak za późno, więc przydałoby się nadrobić tego typu zaległości i udać się do wspaniałego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba położona jest w dolinie rzeki Kamiennej a także jej dopływów (Szklarki oraz Kamieńczyka), położona jest na wysokości 440-886 metrów n.p.m. Od południa nad miastem można podziwiać Szrenicę (jej wysokość wynosi 1362 m n.p.m.), natomiast od północy możemy zaobserwować Góry [uprząż wspinaczkowa] Izerskie i Czarna Góra. Miejscowość weszła w skład Polski po II Wojnie Światowej. W 1945 roku nosiła nazwę Pisarzewiec. Ówcześni mieszkańcy narodowości niemieckiej zostali wysiedleni do Niemiec. W 1959 Szklarska Poręba zdobyła prawa miejskie.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, znana i wysoko oceniana była już w połowie dziewiętnastego wieku. Warunki klimatyczne panujące w mieście przyrównuje się często do tych warunków, które panują w miejscowościach alpejskich, które są położone bardzo wysoko – na wysokości nawet 2000 metrów n.p.m. Wykorzystują to sportowcy, którzy często trenują w Szklarska Poręba, organizują tu również obozy kondycyjne.

Miasto z powodu swoich walorów, wspaniałego ukształtowania terenu i klimatu posiada bogatą bazę hotelową. Szklarska Poręba apartamenty są oferowane w wielkiej ilości, choć w sezonie należy postarać się o wcześniejszą rezerwację, gdyż zainteresowanie jest naprawdę olbrzymie. Tak samo wygląda sprawa ze szklarska poręba hotel spa.

Te bardziej luksusowe hotele doświadczają prawdziwego najazdu turystów. Hoteli w Szklarskiej jest na całe szczęście naprawdę sporo, a baza noclegowa plasuje się na wysokim poziomie, tak więc raczej każdy z gości odnajdzie w Szklarskiej Porębie miejsce na wypoczynek. Wzimę, podobnie jak w pobliskim Karpacz, wielką radość znajdą tu narciarze, na których czekają wspaniale przygotowane trasy, jak i wielbiciele nart biegowych – oferowanych jest wiele tras, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów. Polecamy też hotele Karkonosze. Zamiast więc po raz kolejny lecieć do innego kraju spróbuj spędzić urlop w naszych górach, przykładowo w Szklarskiej Porębie. Naprawdę warto!

Comments are closed.