Czym charakteryzuje się szok kulturowy, czym się jest w stanie się objawiać i czy każdy jest na niego podatny? Co o tym wiemy? Sprawdź

Podróżować zawsze warto, ponieważ podróże kształcą, ukazują nasze możliwości oraz ograniczenia, dzięki temu nabieramy dystansu do siebie, patrzymy z określonym odniesieniem na nasze wcześniejsze życie. Podróże kształcą i nieważne czy są odległe a może bliższe, zawsze mają dobry wpływ na nasze samopoczucie, choć przecież w czasie takiej wędrówki sprawy układają się różnie.

A konkretnie, zależnie od tego, gdzie się wybieramy jesteśmy w stanie napotkać na wiele trudności, których się nie spodziewaliśmy. Nie są one za bardzo miłe, szczególnie jak zdarzają się nam po raz pierwszy raz w życiu i nie wiemy raczej, jak zareagować. Dopiero po pewnym czasie zaś
egzotyczne zwiedzanie
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

jesteśmy w stanie stwierdzić, iż były nawet dość pomocne, gdyż nauczyły nas czegoś, a z pewnością dzięki nim jest o czym opowiadać znajomym oraz rodzinie. Tego typu sytuacje na pewno mają miejsce, jak wybieramy się dosyć daleko.

Zastanówmy się nad tym, wycieczka do Japonii, przeżywamy nagle szok kulturowy, źle się czujemy w tym kraju, tak więc dopiero powinno minąć troszkę czasu nim będziemy przyzwyczajeni. To kraj bardzo rozwinięty oraz nowoczesny, jest tam tyle rozwiązań, o których nawet byśmy nie pomyśleli, iż przyzwyczajenie się do nich musi zająć trochę czasu. Tego rodzaju sytuacje jednakże z pewnością mogą mieć miejsce się w biedniejszych krajach. Kupujemy wycieczkę Wietnam last minute (zobacz: malediwy last minute z niemiec) i trafiamy do niesamowitego i egzotycznego kraju, ale też na początku jesteśmy w stanie przeżyć duży szok – .

Będzie on rzeczywiście większy, zwłaszcza jak pierwszy raz jesteśmy w Azji i nie do końca znamy i rozumiemy tę specyfikę. Tak samo jednakże, jak w sytuacji Japonii, ten szok po danym czasie przeminie, a my będziemy mogli cieszyć się z nowych doświadczeń i z poznawania tego niezwykłego miejsca więcej ofert. Co do bliższych wojaży, to nie jest powiedziane, iż blisko domu nie przeżyjemy jakiejś przygody, nawet bowiem jak nie będzie to szok kulturowy, to na pewno może zdarzyć się coś, czego się nie spodziewaliśmy. Dzięki jednak temu mamy okazję, by wspominać te różnorodne przygody i śmiać się z nich. Choć wiele rzeczy wydaje się w danej sytuacji jako dramatyczne, to po określonym czasie będą one wydawać się bardziej śmieszne.

Przekonaj się, że ta wskazówka z witryny nie umknie Twej uwadze, ponieważ nakreśla konkretnie taką problematykę, jak tekst, który dokładnie w teraz widzisz.

Miejmy to na uwadze i podchodźmy do wszystkiego z dystansem.

Comments are closed.