Idealny prezent – jak kupować?

Prezenty – jedni z nas wolą je ofiarowywać, inni wolą dostawać. Co jakiś czas jednak każdy z nas sprawia drobne upominki swoim najbliższym. Urodziny, imieniny, święta, rocznice – okazji do tego jest bez wątpienia sporo. Ofiarowując prezent, możemy komuś pokazać, że jest dla nas ważny, jak wiele dla nas znaczy, jak bardzo jesteśmy mu za rozmaite sytuacje wdzięczni. Niekiedy natomiast, mimo najlepszych i najszczerszych chęci, odpowiedni wybór prezentu sprawia nam niemały problem. Dzieje się tak szczególnie wówczas, gdy znamy już daną osobę od dłuższego czasu i już parokrotnie zdążyliśmy ją czymś obdarować. W końcu za każdym kolejnym razem znacznie trudniej jest wymyślić coś przydatnego, ładnego i oryginalnego w jednym.Czym się zatem kierować przy wyborze prezentu? Oczywiście gustem i upodobaniami danej osoby, adresata. Przecież sami go dobrze znamy i najlepiej wiemy, co może mu sprawić radość. Każdy z nas ma zazwyczaj jakieś własne hobby, jakieś marzenia, każdy ma coś, co sprawiłoby mu największą przyjemność Kobiety na przykład zazwyczaj są uszczęśliwione, gdy dostaną jakiś element garderoby lub coś z kosmetyków – generalnie wszelkie przedmioty, które pomogą im zadbać o swoją urodę lub ją podkreślić . I nie jest w tym przypadku istotne, że mają już cała kolekcję ubrań albo całą szafkę kosmetyków.
zabawki
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyźni natomiast zwykle uwielbiają otrzymywać przedmioty dotyczące ich hobby i pasji. A bywają one rozmaite. Jedni przecież uwielbiają port, a inni dla odmiany uwielbiają kupować zabawki z prl. Nawet jeżeli myślimy, że to strata pieniędzy, że pasja danej osoby jest śmieszna czy dziecinna, z chwilą wybierania upominku warto jest się przełamać . W końcu nie chodzi tu o naszą radość, ale o adresata. Co zatem warto kupić?

Jeśli nasz ojciec, mąż czy brat jest fanem kina, odwiedźmy koniecznie sklep z filmami DVD. Jeśli uprawia on jakiś sport – kupmy my jeden z elementów wyposażenia bądź stroju do danej dyscypliny. Jeżeli fascynuje się motoryzacją – dobrym wyborem będzie jakiś gadżet do auta. Niekiedy pójdzie łatwo, a czasem trzeba będzie trochę się natrudzić, zanim w końcu coś wybierzemy. Jednakże radosny uśmiech i radość w oczach bliskiej osoby z całą pewnością wszystkie trudy nam wynagrodzi.

Comments are closed.