Dlaczego warto odwiedzić Amsterdam?

Amsterdam to miasto bardzo atrakcyjne dla turystów, miasto w którym znajdziemy wiele świetnych, historycznych budynków, a jednocześnie zaskakujące i niespotykane nigdzie indziej dzielnice, jak Red Light District, czyli Dzielnica Czerwonych Latarni. Jednak największą atrakcją Amsterdamu są liczne muzea, znane na całym świecie, jak Rijksmuseum czy Muzeum Van Gogha.

Będąc w Amsterdamie nie możemy nie odwiedzić najważniejszego placu w tym mieście, tak zwanego Dam. Na tym placu z jednej strony zlokalizowany jest Pałac Królewski, z drugiej dość często odwiedzany gabinet figur woskowych Madame Tussaud. Mamy tam też luksusowy Hotel Krasnapolski, jak nazwa wskazuje założony w drugiej połowie XIX wieku przez Polaka. Jest wielki dom towarowy Bijenkorf, pomnik Pamięci Ofiar II Wojny światowej. Jak widać atrakcyjnych zabytków jest co niemiara, i to tylko w jednym miejscu. A przecież Amsterdam to wiele innych rzeczy. Wspominaliśmy przed chwilą o Pałacu Królewskim, ale jeszcze raz powinniśmy, bo miejsce jest naprawdę niezwykłe.

Pałac był kiedyś ratuszem, dopiero za czasów Napoleona został przebudowany na obecny kształt. pełni tę rolę do dzisiaj. Jest okresowo otwarty do zwiedzania. Każdy słyszał o amsterdamskich kanałach, których w tym mieście jest ponad sześćset. Kiedyś były niezbędne do transportu towarów, jak i codziennej komunikacji. Dzisiaj bardzo malownicze, miło się w ich sąsiedztwie wypoczywa, przynoszą wytchnienie, gdy jest upalnie. Cale miasto tak jest zbudowane według koliście je otaczających kanałów. Bardzo blisko centrum jest najmniejszy okręg wody – Singel. Trochę większy jest Herengracht, tak zwany kanał Panów i najbogatsza ulica w mieście. Warto będąc w Amsterdamie wybrać się na przejażdżkę statkiem po kanałach z jednej wielu przystani w centrum miasta.

Polecane jest to zrobić wieczorem, gdy miasto jest niezwykle oświetlone. Dzielnica Czerwonych Latarni to miejsce, które trzeba odwiedzić, gdy przyjedzie się do Amsterdamu. Jest to dzielnica, gdzie oferowane są usługi prostytutek, całkiem legalnie. Stoją w oknach wystawowych. Nie dziwi więc, że wieczorem jest tam bardzo dużo turystów, którzy chcą poznać to niecodziennie miejsce. W Amsterdamie bez przerwy jest bardzo dużo turystów. Nieważne jaka pora roku, to miasto po prostu jest niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju, więc każdy chce je poznać. Na szczęście są dostępne tanie loty Amsterdam, więc także i ludzie z Polski mogą odwiedzić to miasto. Oczywiście sprawdzajmy, w jakim okresie jest najtaniej, bo są miesiące na przykład przed świętami, gdy ceny biletów rosną.

Comments are closed.