Czemu warto pojechać do Szklarskiej Poręby? Co jest tam ciekawego, jak można wspaniale spędzić wolny czas?

Poszukujesz dobrego miejsca na na wypoczynek? To może Szklarska Poręba? To rozciągająca się w dolinie rzeki Kamiennej, na wysokości 440-886 metrów n.p.m. miejscowość. Nad miastem zdecydowanie dominuje Szrenica, ulokowana aż na wysokości 1362 metrów n.p.m. Miejscowość została włączona do Polski w 1945 roku, zaś jej wcześniejszych osadników wysiedlono do Niemiec. W 1959 roku Szklarska doczekała się praw miejskich.

Szklarska Poręba to najpotężniejsza stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku. Jest rozpoznawana i ceniona od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miejscowości są wyjątkowe, często porównywane do walorów miasteczek w Alpach, które są położone na wysokości aż 2000 m n.p.m. Systematycznie odkrywają to kadrowicze, którzy często bywają tam na obozach kondycyjnych. Trudno się dziwić, gdyż wokół tego miejsca wytyczono już ponad 200 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Nic więc dziwnego że każdy zdobędzie tu swoją trasę: amatorzy, sportowcy, a zwłaszcza całe rodziny.
SPA
Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscowość to także wspaniały punkt startowy wypadów w głąb polskich i czeskich gór. Miasto jest zwłaszcza centrum sportów uprawianych zimą, a to dlatego, że śnieg jest tu tu zazwyczaj przez 110 dni w roku. Ośrodkiem zjazdów narciarskich jest Szrenica, zaś w Górach Izerskich, niedaleko Jakuszyc, swoje miejsce mają narciarze biegowi. Jakuszyce, czyli najwyżej ulokowana część Szklarskiej Poręby (patrz), ma najlepsze w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego. Łącznie jest ich ponad sto pięćdziesiąt kilometrów. W tym miejscu co roku prowadzona jest największa masowa impreza sportowa w Polsce, nazywana Bieg Piastów.

Wspomniana miejscowość oczekuje na turystów cały rok. Zazwyczaj można odnaleźć tu coś dla siebie. Zimą w pełni cieszyć się trenowaniem sportów zimowych, jesienią zobaczyć, jak przyroda układa się do snu. Wiosną mamy szansę dostrzegania, jak wszystko zaczyna znów żyć, z kolei latem poczujemy ciepło, ale nie upał, jak to bywa w naszych wielkich metropoliach z betonu. Rozglądasz się w poszukiwaniu najlepszego noclegu? Dobrze gdy skorzystasz z pomocy internetu. Najlepsze frazy to: szklarska poręba spa, hotel Szklarska Poręba, szklarska poręba hotele spa. Autor

Comments are closed.