Czemu warto pojechać do Szklarskiej Poręby? Co jest tam ciekawego, jak można wspaniale spędzić wolny czas?

Poszukujesz dobrego miejsca na na wypoczynek? To może Szklarska Poręba? To rozciągająca się w dolinie rzeki Kamiennej, na wysokości 440-886 metrów n.p.m. miejscowość. Nad miastem zdecydowanie dominuje Szrenica, ulokowana aż na wysokości 1362 metrów n.p.m. Miejscowość została włączona do Polski w 1945 roku, zaś jej wcześniejszych osadników wysiedlono do Niemiec. W 1959 roku Szklarska doczekała się praw miejskich.

Szklarska Poręba to najpotężniejsza stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku. Jest rozpoznawana i ceniona od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miejscowości są wyjątkowe, często porównywane do walorów miasteczek w Alpach, które są położone na wysokości aż 2000 m n.p.m.

Masz duży kłopot ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno szybko pomoże Ci ta strona.

Systematycznie odkrywają to kadrowicze, którzy często bywają tam na obozach kondycyjnych. Trudno się dziwić, gdyż wokół tego miejsca wytyczono już ponad 200 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Nic więc dziwnego że każdy zdobędzie tu swoją trasę: amatorzy, sportowcy, a zwłaszcza całe rodziny.

SPA

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscowość to także wspaniały punkt startowy wypadów w głąb polskich i czeskich gór. Miasto jest zwłaszcza centrum sportów uprawianych zimą, a to dlatego, że śnieg jest tu tu zazwyczaj przez 110 dni w roku. Ośrodkiem zjazdów narciarskich jest Szrenica, zaś w Górach Izerskich, niedaleko Jakuszyc, swoje miejsce mają narciarze biegowi. Jakuszyce, czyli najwyżej ulokowana część Szklarskiej Poręby (patrz), ma najlepsze w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego.

Sprawdź ten link – ta wyczerpująca treść ujawni zupełnie nową dawkę informacji na temat, który może wydać Ci się godny uwagi!

Łącznie jest ich ponad sto pięćdziesiąt kilometrów. W tym miejscu co roku prowadzona jest największa masowa impreza sportowa w Polsce, nazywana Bieg Piastów.

Wspomniana miejscowość oczekuje na turystów cały rok. Zazwyczaj można odnaleźć tu coś dla siebie. Zimą w pełni cieszyć się trenowaniem sportów zimowych, jesienią zobaczyć, jak przyroda układa się do snu. Wiosną mamy szansę dostrzegania, jak wszystko zaczyna znów żyć, z kolei latem poczujemy ciepło, ale nie upał, jak to bywa w naszych wielkich metropoliach z betonu. Rozglądasz się w poszukiwaniu najlepszego noclegu? Dobrze gdy skorzystasz z pomocy internetu. Najlepsze frazy to: szklarska poręba spa, hotel Szklarska Poręba, szklarska poręba hotele spa. Autor

Comments are closed.