Dlaczego warto zapisać dziecko do harcerstwa? Co dzięki temu zyska?

Opiekunowie zapisując własne dzieci na zajęcia pozalekcyjne, chcą aby dziecko czerpało dużo z w ten sposób spędzonego czasu. Jakie są plusy z bycia harcerzem?
Trzeba mieć na uwadze to, że takie zajęcia nie mogą do końca budzić skojarzeń z przykrym obowiązkiem

. Rzecz jasna, uczenie się języka albo gra na instrumencie to z pożytkiem spędzone godziny, jednak nie można przesadzać ze zbyt dużą ilością obowiązków. Z tego względu harcerstwo wydaje się świetnym wyborem. Dziecko na pewno będzie chodziło z chęcią na tego typu zajęcia oraz prezentowało z dumą krzyż harcerski.

krzyż harcerski

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
panorama - wakacje

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Harcerstwo to świetna okazja do nawiązywania silnych przyjaźni, często takich pielęgnowanych latami. W końcu spędza się z harcerzami z grupy dużo czasu, przede wszystkim na różnych obozach czy wyjazdach. Właśnie takie wycieczki to okazja do nauki samodzielności.

Nie poddawaj się! Zachęcamy Cię, kontynuuj poznawanie fajnych artykułów. Może Ci teraz udzielimy pomocy? Namawiamy zatem do naszej kolejnej strony.

Bez jakiegoś bodźca z zewnątrz, jest dosyć trudno nauczyć swoją pociechę radzenia sobie bez rodziców. Natomiast podczas takiej rozłąki, dzieje się to niemal w sposób naturalny. Dziecku tego typu doświadczenie jest ogromnie potrzebne. Czasem bowiem za długo trzyma się je pod kloszem, dlatego później trudniej jest mu poradzić sobie w życiu. Coś dla prawdziwych Harcerzy:

fotografia ślubna

Krzyż harcerski to nie jedynie kolejna odznaka, to też istotna nauka, jaka ma wpływ na charakter. W tym miejscu dziecko uczy się dyscypliny, szacunku do historii i innych ludzi, uczy się bycia uczynnym jak również ofiarności oraz znacznie więcej. To sporo przydatnych cech charakteru, które ukształtują z dziecka kogoś wartościowego. Bardzo popularny produkt: interesujący krzyż harcerski.

.
Jeśli nasze dziecko ma mało lat to może najpierw wstąpić do zuchów. Znaczek zucha to przedsmak harcerstwa. Dziecko może w tym czasie zżyć się z kolegami. Nigdy nie jest za wcześnie na tego typu doświadczenie.

Comments are closed.