Dolny Śląsk – region zamków i innych zabytków

W Polsce nie brak miejsc, które doskonałe są na spędzenie paru wolnych dni lub wakacyjnego urlopu. Znalezienie takich miejsc nie jest żadnym trudem. Zdecydowana większość regionów naszego kraju prowadzi już kampanie reklamowe, których celem jest przybliżenie piękna, jakie można tam spotkać. Jednym z takowych regionów jest Dolny Śląsk.

Bolesławiec, rynek z ratuszem

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Wakacje na Dolnym Śląsku z całą pewnością przypadną nam do gustu, ponieważ tam spotka nas wiele atrakcji kulturowych jak również i natury rozrywkowej.

Wakacje Dolny Śląsk powinniśmy zacząć się w pierwszym rzędzie od głównego miasta tego województwa, (Noclegi Dolny Śląsk) czyli Wrocławia.

Potrzebna jest Ci kompleksowa wiadomość (http://www.hotelaquarion.pl/pakiety/jesien-z-aqua-parkiem) na podobny temat? Szczegółowych wiadomości szukaj na naszej nowej witrynie. Przyjemnej pracy!

Jest to jedno z najszybciej rozkwitających miast Polski. (Noclegi Wrocław) To tutaj właśnie znajduje się jeden z 4 stadionów, który był areną rozrywek piłkarskich Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które organizowaliśmy rok temu. Po tej imprezie pozostała znakomita baza turystyczna, która czeka na turystów. Motele oraz hotele z pewnością będą więc doskonale przygotowane na nasze przybycie. Godna zobaczenia jest Wyspa Słodowa, która położona jest na Odrze. Jest to wprost idealne miejsce na spacer jak również podziwianie uroków Wrocławia. Tu także będziemy mogli wstąpić do kilku kościołów. We Wrocławiu czeka na nas spore udogodnienie w formie karty turystycznej. To dzięki niej możliwe będzie wejście do 121 instytucji kulturalny, sportowych a także stricte rozrywkowych.

Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Wakacje na Kujawach również mają swój wyjątkowy urok, który warto zakosztować. Kujawy przez długi czas były niedocenione przez turystów, którzy woleli wyjeżdżać tylko do większych nadmorskich kurortów. Teraz jest nieco inaczej. Na obszarach wchodzących w region Kujaw mamy do swej dyspozycji coraz więcej kurortów, które położone są nad pięknymi jeziorami. Rozkwit bazy turystycznej jest tutaj niezmiernie widoczny.

Jeżeli ktoś interesuje się architekturą okresu romańskiego powinien pojawić się na Kujawach bezwarunkowo. Tam będzie mógł poznać mnóstwo budowli w tym właśnie nurcie. Przez regiony Kujaw biegnie także jeden z bardziej urokliwych szlaków turystycznych, jakim jest Szlak Piastowski. Region Kujaw to miejsca, które powiązane są również z kultem mocno religijnym. To tutaj znajdują się miejsca kultu takie jak Markowice czy też Kalwaria Pakoska. A więc jeżeli jeszcze Kujawy są Ci nieznane, już dziś zarezerwuj wakacyjny czas w tym jakże bajecznym regionie naszego kraju.

Comments are closed.