Dużo egzotycznych miejsc jest szybko dostępnych dzięki bezpośrednim wycieczkom lotniczym

Ekskluzywna wycieczka wakacyjna do egzotycznych krajów takich, jak między innymi. Japonia, Meksyk, czy kraje Ameryki łacińskiej nie jest tania. W wydatkach wielu z nas, to odpowiednik kilkumiesięcznej pensji. Pomimo to zwolenników na takie wypraw jest coraz więcej.

Gdy nadchodzą zimne miesiące, niektórzy z uśmiechem na ustach przygotowują narty, lecz część rodaków, na ze względu na aurę, wybiera wyjazd do krajów egzotycznych. Spędzenie zimnych dni w ciepłych krajach bywa często znacznie tańsze aniżeli w sezonie turystycznym a już na pewno bardziej atrakcyjne. Krótkie wakacje w zimie na gorącym piasku mogą być doskonałą ucieczką od szarości za oknem i posępnego jesiennego widoku naszych miast.
Egzotyczne wakacje kojarzą nam się z tropikalnymi krajami skąpanymi w cieple i intensywnych kolorach. Ważne jest też wizualizacja białych pisków pod palmami kokosowymi, niebieskim morzem – . Dla szczególnie tych uwielbiających handlowanie takie wakacje to orientalny bazar pełen najlepszych zapachów. Znajdą się i wielbiciele gwarnych Azjatyckich miast, gdzie korki, ciągły hałas, lecz odmiennie, barwniej.
wrocławskie kamienice
Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com

Na urlop (Jeżeli potrzebujesz pomysłu na wakacje sprawdź last minute hiszpania coraltravel) szukamy nade wszystko odmiany. Dziś, mówiąc egzotyczny, mamy zwykle na uwadze kraj bardzo odległy. Ale w takim wypadku za odległą podróż możemy zaliczyć też wycieczki do USA. Lecz swoją drogą mogłoby się wydawać, że znamy USA z filmów i TV. Można się pomylić, USA dla niejednego z odwiedzających to wyprawa w nieznane, sam jestem zwolennikiem, więc regularnie przeglądam wycieczki do usa. Nie zaliczymy też za egzotyczny podróż do Norwegii czy Irlandii.

Gdy pokonujemy tysiące kilometrów zmienia się krajobraz, ludzie, przyroda, miejscowa kuchnia. Stykamy się wtedy z czymś nowym, jeszcze nam dobrze nie znanym. Czasami jednak nie potrzebujemy aby to przeżyć wyprawy na inny koniec świata.

Comments are closed.