Urlopowe kierunki

Jeżeli trzeba by było ułożyć ranking najchętniej wybieranych przez mieszkańców naszego kraju krajów wakacyjnych, Egipt, Grecja i Turcja miałyby czołowe miejsca.

Wakacje w Costa Del Sol

Źródło: iiimillenium.pl

Właściwie każde większe biuro turystyczne posiada jakieś oferty wyjazdów w te kraje w lato 2013 (link do Nietrudno odpowiedzieć na pytanie, czemu akurat te państwa mają tak wielką popularność. Spróbujmy znaleźć największe zalety obecnych potentatów turystycznych.

Polacy, którzy nie planują przeznaczać majątku na urlop, chętnie wykupują last minute do Egiptu. Ten starożytny kraj jest znany z gigantycznej liczby miejsc, które każdy turysta musi zobaczyć. Najbardziej popularnym punktem są oczywiście Piramidy w Gizie, lecz my rekomendujemy turystom zobaczenie tych miejsc, które nie są tak banalne. Należy odwiedzić różnorakie muzea starożytności oraz dostać się z doświadczonym przewodnikiem do piwnic zabytków, które nie są tak mocno zadeptywane przez gości z całego globu. (Wycieczki po Egipcie) Jeżeli wybieracie last minute do Egiptu wyłącznie po to, by leżeć na plaży, kraj ten zapewnia wam wiele gorących plaż nad błękitnym morzem.

Kobieta, plaża

Autor: Apis Natural Cosmetics
Źródło: Apis Natural Cosmetics

Wycieczki do Grecji, mimo obecnego tam kryzysu ekonomicznego, są nieustanniebardzo popularne. Nic dziwnego, wszakże w tym kraju można zwiedzić masę pozostałości po dawnej świetności cywilizacji greckiej. Punktem najważniejszym są rzecz jasna Ateny, malownicza położona stolica Grecji. (Wycieczki do Turcji) Należy ujrzeć także miejsca słynnych potyczek, a szczególnie Termopile. Morze w rejonie wysp greckich jest przepiękne, fajnie jest się udać na uroczy rejs stateczkiem.

Jeśli omawiany wątek Cię zaciekawił, to odsyłam do źródła (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/emiraty-arabskie), gdyż odnajdziesz tam jeszcze więcej informacji, które z pewnością Cię zainteresują.

Wakacje w Turcji to może być wyjątkowe doświadczenie. W tym kraju też można obejrzeć wiele pozostałości z czasu potęgi kultury helleńskiej, ponieważ Grecy zakładali osady na riwierze obszaru.

Odpowiada Ci ten tekst? Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odszukaj www (hotelaltus.pl/pakiety), które zawiera równie interesujące dane.

Największą atrakcją dla turystów z całego globu są pozostałości Troi, czyli miasta, którego podbicie zostało opiewane w przesławnej Iliadzie. Powinno się bezwzględnie odwiedzić również Stambuł, który przyciąga turystów wielością atrakcji.

Comments are closed.