Categories

Archive

Urlop w słonecznej Hiszpanii – świetny pomysł?

Wczasy to coś niezbędnego dla absolutnie każdego człowieka. Przecież należy odpoczywać! Jeśli człowiek tak jakby deprecjonuje ogromne znaczenie wypoczynku, pewnie za jakiś czas dostrzeże negatywne skutki takowego rozumowania. Dobrze, lecz zatem co szczególnie warto zalecić Polakom, którzy posiadają raczej ograniczony budżet, ale nie aż tak mocno? Według mnie doskonałym kierunkiem jest słoneczna Hiszpania. W sumie choćby wakacje na wyspach kanaryjskich są ucieleśnieniem naszych marzeń – przynajmniej tak właśnie jest w moim przypadku.

Read more ›

Categories

Wyspy kanaryjskie, a może Bułgaria? Wakacyjne last minute

Lato w Polsce nie porywa, jest w stanie nawet faktycznie działać na nerwy. Zmęczeni poszukujemy więc urlopu zagranicą. Rzekomo last minute to dobry wybór na idealny wakacyjny wyjazd. Niezależnie od pory roku piękne plaże perfekcyjnie mieszczą się w sferze naszych marzeń. Część Polaków spędza wakacje w w Tatrach, chociaż znacznie częściej realizujemy pomysły, a Wyspy Kanaryjskie i ich gwiazda – Fuerteventura – przyciągają co roku jeszcze więcej ludzi.

Read more ›

Categories

Jakim sposobem spędzić wspaniałe wakacje za niewielkie pieniądze?

Kto z nas nie fantazjuje o wyjątkowych wakacjach, na których nie myśli się o swojej posadzie, codziennych obowiązkach i zmartwieniach. Niestety znaczna część ludzi nie może sobie pozwolić na taką przyjemność. Teoretycznie każdy powinien chociaż raz w roku załatwić sobie przynajmniej 7 dniowy relaks i wyjechać wszędzie tam gdzie będzie czuł się przyjemnie. Jednakże nie zawsze można to zrealizować. Jest wiele przeszkód, których wielokrotnie nie możemy rozwiązać. Największą przeszkodą, są pieniądze, a właściwie ich brak. Miesięczne zarobki statystycznego Polaka szacują się w granicach 1700-2200 złotych brutto. Miejmy na uwadze, że taka kwota musi starczyć na zakupy niezbędne do życia które musimy na bieżąco kompletować, na opłaty mieszkaniowe, medykamenty, miesięczne karty na przejazdy komunikacją miejską, a jeżeli jesteśmy posiadaczami samochodu również na paliwo.

Read more ›

Categories

Trochę egzotyki na wakacje

Co roku, w czasie wakacji szukamy coraz bardziej odległych i interesujących kierunków podróży. Oczywiście, Egipt albo Turcja nadal cieszą się popularnością, ale zdecydowanie atrakcyjniejsze wydają się na przykład wycieczki do Chin. Zazwyczaj dalekie podróże planujemy z dużym wyprzedzeniem, ale zaczynamy z wolna również spontanicznie wyjeżdżać.

Read more ›

Categories