Egzotyczne podróże, czyli wielka przygoda życia

Do wakacji już niewiele czasu pozostało. Na pewno należy więc już niedługo zastanowić się nad tym, gdzie właściwie chcemy wyjechać. Znaczna część ludzi nastawiona jest na urlop w kraju. Jest to jednak rozwiązanie najtańsze. Są jednak i tacy, którzy decydują się egzotyczne wyprawy i każdy urlop starają się spędzić w miejscu o innym klimacie, kulturze oraz mentalności ludzi. Egzotyczne wyprawy to bez wątpienia spora przygoda życia. Gdzie można zdecydować się na najbliższe wakacje?

wakacje w Tajlandii

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z popularniejszych kierunków jest Tajlandia wakacje w których na zawsze zapiszą się w pamięci. Tajlandia jest wspaniałym krajem leżącym w Azji Południowo – Wschodniej. Przybywających do niej Polaków zachwyca wspaniałą bujną przyrodą, fascynującą i przestrzeganą w tym miejscu na każdym kroku tradycją, niezwykłymi świątyniami oraz ludźmi, którzy zawsze mają uśmiech na twarzy oraz turystów witają niezwykle przyjaźnie. Nie jest więc przesadzą twierdzenie, że rajem jest Tajlandia wakacje zaś w niej to coś, do czego będzie chciało się wracać. Polacy, którym dane było spędzić urlop (eccotravel.eu/usa/) w tym niezwykłym zakątku świata, niezwykle często mówią o obecnym na każdym kroku wrażeniu chaosu, które towarzyszyło im chwilę po przyjeździe. Wynika to oczywiście z innej mentalności i kultury tutejszej ludności. Przemieszczając się tutejszymi uliczkami, na każdym kroku można natknąć się na ulicznych handlarzy, którzy są w stanie zaoferować nie tylko wyroby rękodzielnicze, ale również smakołyki tutejszej kuchni. Kuchnia Tajlandii jest bez najmniejszych wątpliwości jedną z ogromnych atrakcji tego miejsca. Na ulicach nie brakuje muzykantów oraz osób poprzebieranych w wielobarwne stroje. Do tego dochodzą ogromne ilości kwiatów oraz tlące się w każdym miejscu kadzidełka.

bangkok

Autor: Shagshag
Źródło: http://www.flickr.com

Tajlandia to kraj niezwykle potężny. Swoim kształtem przywodzi ona na myśl głowę słonia. Na terenie kraju można śmiało wyróżnić cztery regiony. Największą popularnością wśród spędzających tutaj urlop cieszy się Nizina Menamu, która jest regionem intensywnie rozwijającym się. Równina Korat to tereny raczej skąpe. Leżące na północy obszary to już tereny pełne gór, na które udają się tylko i wyłącznie miłośnicy górskich wędrówek. Tajlandia to bez wątpienia raj na ziemi. Każdy może znaleźć w tym kraju coś pasującego właśnie dla siebie.

Comments are closed.