Egzotyczne wakacje dla wszystkich – w jakie miejsce chciałbyś polecieć?

Niejeden z nas marzy o spędzeniu chociaż raz prawdziwie egzotycznych wakacji. Z czym wiąże się egzotyka? Na pewno, z zupełnie odmiennym klimatem i krajobrazem niż ten, jaki oglądamy każdego dnia, a także z odmienną kulturą i zwyczajami mieszkańców. Po drugie, egzotyczne wczasy w ujęciu Europejczyka to wczasy spędzone poza kontynentem – w Azji czy Ameryce. No i po trzecie, egzotyczne, kojarzy się wielu osobom w szczególności z wyspami, które są oddalone od standardowej cywilizacji i kryją w sobie mnóstwo tajemnic dla nowo przybyłych podróżników.

Aruba
Autor: Roel van Deursen – Spijkenisse – Nederland
Źródło: http://www.flickr.com

Gorący klimat, cudowne widoki, lazurowe wybrzeża, nietypowa roślinność, czy obecność „dzikich mieszkańców” wyspy – to wszystko przyciąga cudzoziemców, jest dla nich zagadkowe, tajemnicze i równocześnie fascynujące. Jest po prostu egzotyczne.

Gdzie się udać na egzotyczne wakacje? Wariantów jest naprawdę dużo, niemniej najlepiej wybrać wyspę i to jak najbardziej odległą. Przykładem może być Wyspa Aruba, należąca do Archipelagu Antyli, a więc leżąca między Oceanem Atlantyckim a Morzem Karaibskim.

Jeśli chodzi o małe wyspy podstawą ich rozwoju jest zazwyczaj turystyka, która i w tym przypadku jest kluczowym źródłem dochodów dla mieszkańców. Nie narzekają oni na brak zainteresowania, bowiem wyspa to naprawdę piękne okolice, które okalają wspaniałe piaszczyste wybrzeża. Egzotyczne wakacje z tym właśnie kojarzymy w pierwszej kolejności – wylegiwaniem na plaży, czystą jak łza wodą, smacznymi owocami, których nie znajdziesz na sklepowych półkach i kompleksowym wypoczynkiem.

Aruba
Autor: Misty Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Pobyt w miejscu z dala od cywilizacji, pamiętając, że do najbliższego Mc Donalda lub stacji paliw jest wiele setek mil dla jednych jest w szczególności czymś ekscytującym, dla innych wręcz nie do pojęcia. I jedni, i drudzy chcą jednak odczuć ten klimat i dlatego wielu z nas marzy o takiej podróży. Co więcej, cudowne krajobrazy, nierzadko zapierające dech w piersiach powodują, że człowiek czuje się prawie jak w raju.

Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie – może poza finansami – żeby pojechać w tego rodzaju niezapomnianą podróż.

Na pewno zaciekawi Cię ta polecana treść (https://calus-p.pl/74-wieszaki-na-narzedzia) na ten temat, więc nie zwlekaj – kliknij tutaj i przeczytaj szczegóły na prezentowany temat.

A i pieniądze nie są przeszkoda nie do pokonania, więc warto ziścić swoje marzenia i wreszcie zobaczyć zapierające dech w piersiach zakątki.

Comments are closed.