Egzotyczne zakątki, gdzie spędzić urlop gdy za oknem zimno, szaro i ponuro

Polacy coraz chętniej planują urlop poza sezonem wakacyjnym. Co więcej, rośnie zainteresowanie turystyką egzotyczną. Okazuje się, iż ilość turystów udająca się na taki wyjazd w obecnym czasie podwoiła się.Posezonowe obniżki czy rabaty to sposobność, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o egzotycznych wycieczkach, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży posiadają w sprzedaży dwa rodzaje nieco tańszych wyjazdów: first minute oraz last minute. W pierwszym przypadku, wycieczkę trzeba wykupić możliwie jak najszybciej. Ale zdecydowanie lepiej jest wybrać opcję last minute. Im później zdecydujemy się na kupno biletu, tym większą zniżkę uzyskamy.

madagaskar
Autor: Stephan Waeber
Źródło: http://www.flickr.com

Okazuje się jednak, iż cena nie jest sprawą priorytetową, ponieważ poszukując wycieczek sugerujemy się głównie jakością oferty i jej oryginalnością. Cena jest istotna i może może nas zainspirować do wyjazdu, jednak nie jest to w tej kwestii sprawa najważniejsza. Takie wycieczki to wyjazd na drugi koniec świata, gdzie być może będziemy raz w życiu, przecież tyle jest miejsc do zobaczenia na świecie. Takim miejscem zdecydowanie jest Madagaskar – wyspa lemurów i ogromnych baobabów. Madagaskar wczasy to niezapomniane przeżycie gdy unikatowość odnosi się do wielu sfer.

Ciekawa przyroda oraz zwyczaje mieszkańców gwarantują niezapomniane wspomnienia.

wakacje egzotyczne
Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com

13,5 tysiąca kilometrów od stolicy Polski, na Pacyfiku mieści się cudowna kraina niespotykanych kwiatów, stale zielonych wzgórz oraz pięknych, piaszczystych plaż. To Hawaje – raj dla turystów. Każdy dzień jest więc idealny na plażowanie lub nadzwyczaj ciekawe wycieczki.

W czasie wycieczki na Hawaje mamy okazję odwiedzić sporo czarujących zakątków gdyż odległości między wyspami nie są duże – można je przebyć w 40 minut samolotem.Mimo iż są to propozycje całoroczne, egzotyka przyciąga turystów zwykle w sezonie jesienno-zimowym. Wysoka temperatura powietrza i ciepła woda są coraz częściej wybieraną przez Polaków alternatywą dla niskich temperatur i jazdy na nartach.

Comments are closed.