Categories

Archive

Rynsztunek na pole namiotowe

Co oznacza “dobry biwak”? Czy dobry biwak, to taki, na którym była wspaniała atmosfera, czy ten, który był perfekcyjnie spożytkowany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to ten, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku obóz, na którym było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy wytyczne dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania urlopu – ostatnio nawet bogatsi ludzie nie deprecjonują tego typu wypoczynku. I bardzo dobrze, bo w końcu biwakowanie jakby nie patrzeć może być tak samo fajne co na przykład poznawanie Chin bądź opalanie się w Maroku. A zresztą biwak to tak bardzo tania forma odpoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie moglibyśmy jechać na dalsze wakacje, a później wziąć kilka dni wolnego i najzwyczajniej wyruszyć na przykład na Mazury. W końcu wystarczy zabrać ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, niezbędny ekwipunek. Raczej nic ponad miarę. Prawda, że kusząca perspektywa?

Read more ›

Categories

Niezbędnik każdego piechura – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?

Większość z nas ma inny sposób na spędzanie swojego czasu. Wiele osób wybiera oglądanie meczów czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do kina. Jeszcze inni wolą sporty, chodzą na siłownie czy biegają. Jest tez całkiem duża grupa osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają w drodze. Zarzucają bagaż na plecy, łapią okazję i ruszają na spotkanie z przygodą.

Read more ›

Categories