Categories

Archive

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to interesująca forma spędzania urlopu – w ostatnich latach nawet zamożniejsi ludzie nie deprecjonują takowego wypoczynku. No i bardzo dobrze, bo przecież biwakowanie jakby nie patrzeć może być tak samo interesujące co przykładowo zwiedzanie Chin albo plażowanie w Tunezji. Zresztą biwak to tak tania forma wypoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie możemy wyruszyć na dalsze wakacje, a później wziąć kilka dni wolnego i po prostu wyruszyć np. na Mazury. Przecież wystarczy wziąć ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, niezbędny ekwipunek. Raczej nic ponad miarę. Prawda, że całkiem kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Niezbędnik każdego piechura – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?

Większość z nas ma odmienny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dużo osób wybiera oglądanie meczów czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do teatru. Jeszcze inni wolą sporty, uczęszczają na siłownie czy biegają. Jest tez całkiem spora grupa osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają w drodze. Zakładają plecak na plecy, łapią autostop i wybierają się na spotkanie z przyrodą.

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co oznacza „dobry obóz”? Czy dobry biwak, to ten, na którym była wspaniała atmosfera, czy ten, który był do perfekcji spożytkowany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to ten, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku biwak, na jakim było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories