Categories

Archive

W jaki sposób kupić właściwe buty trekkingowe?

Dobre obuwie trekkingowe to kluczowy sprzęt wszelkiego rodzaju turysty górskiego. Nie jest je prosto znaleźć, szczególnie kiedy weźmiemy pod atencję zasobność stylów, bogate wielkości, materiały i warianty podeszwy. Mają za zadanie być właściwe do wykorzystania zarówno latem jak i zimą. Duże znaczenie ma wygoda stosowania. Jak w związku z tym nabyć te właściwe?

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy taki, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania wczasów – w ostatnim czasie nawet zamożniejsi Polacy nie deprecjonują takowego wypoczynku. No i świetnie, bo w końcu biwakowanie tak naprawdę może być równie interesujące co np. zwiedzanie Wietnamu bądź plażowanie w Turcji. A zresztą biwak to tak tania forma wypoczynku, że wcale nie jest powiedziane, iż nie możemy wyruszyć na dalsze wczasy, a potem wziąć kilka dni wolnego i po prostu wyruszyć np. w okolice Mikołajek. Przecież wystarczy zabrać ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. I nic ponad miarę. Prawda, że całkiem kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Niezbędnik każdego piechura – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?

Większość z nas ma odmienny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dużo osób wybiera oglądanie meczów czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do teatru. Jeszcze inni wolą sporty, uczęszczają na siłownie czy biegają. Jest tez całkiem spora grupa osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają w drodze. Zakładają plecak na plecy, łapią autostop i wybierają się na spotkanie z przyrodą.

Read more ›

Categories