Categories

Archive

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to fajna forma spędzania wczasów – ostatnio nawet zamożniejsi Polacy nie deprecjonują takiego wypoczynku. No i świetnie, bo przecież biwakowanie jakby nie patrzeć może być tak samo ciekawe co np. odkrywanie Tajlandii czy opalanie się w Turcji. A zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma odpoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie moglibyśmy wyruszyć na dalsze wakacje, a potem wziąć kilka dni urlopu i najzwyczajniej w świecie wyruszyć przykładowo na Mazury. Przecież wystarczy wziąć ze sobą jedzenie, namiot turystyczny, niezbędny ekwipunek. Raczej nic więcej. Prawda, że całkiem kusząca opcja?

Read more ›

Categories

W jaki sposób kupić właściwe buty trekkingowe?

Stosowne buty trekkingowe to główny sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je banalnie znaleźć, w szczególności gdy weźmiemy pod obserwację bogactwo fasonów, rozmaite wielkości, materiały i rodzaje podeszwy. Mają za zadanie być stosowne do wykorzystania zarówno latem jak i w zimie. Duże znaczenie ma komfort używania. Jak wobec tego wybrać te odpowiednie?

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Planując zimową wycieczkę w góry wysokie musimy przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w obszarze obsługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych oraz techniki zimowej wspinaczki. Bez stosownego wyszkolenia oraz doświadczenia możemy wyruszać sami na podobne wyprawy. Należy pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, pilota ewentualnie kursu instruktażowego.

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy taki, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Niezbędnik każdego piechura – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?

Większość z nas ma odmienny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dużo osób wybiera oglądanie meczów czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do teatru. Jeszcze inni wolą sporty, uczęszczają na siłownie czy biegają. Jest tez całkiem spora grupa osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają w drodze. Zakładają plecak na plecy, łapią autostop i wybierają się na spotkanie z przyrodą.

Read more ›

Categories