Categories

Archive

Niezbędnik każdego piechura – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?

Każdy z nas ma inny sposób na spędzanie swojego czasu. Dużo osób wybiera oglądanie telewizji czy przeglądanie portali społecznościowych. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do teatru. Jeszcze inni uprawiają sporty, uczęszczają na siłownie czy biegają. Jest tez dość spora grupa osób, które każdą swoją wolną godzinę spędzają w drodze. Zakładają bagaż na plecy, łapią okazję i ruszają na spotkanie z przygodą.

Read more ›

Categories

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania urlopu – ostatnio nawet zamożniejsi ludzie nie deprecjonują takowego wypoczynku. I świetnie, bo przecież biwakowanie w sumie może być tak samo interesujące co np. poznawanie Chin albo opalanie się w Turcji. A zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma wypoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie możemy wyruszyć na jakieś dalsze wczasy, a później wziąć nieco wolnego i po prostu wyruszyć przykładowo na Mazury. W końcu wystarczy wziąć ze sobą trochę jedzenia, namiot turystyczny, niezbędny ekwipunek. Raczej nic ponad miarę. Prawda, że kusząca perspektywa?

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Projektując zimową eskapadę w góry wysokie musimy przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w zakresie posługiwania się oprzyrządowaniem, asekuracji, zagrożeń lawinowych a także techniki zimowej wspinaczki. Bez właściwego przyuczenia oraz doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne wyprawy. Trzeba pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, przewodnika ewentualnie kursu szkoleniowego.

Read more ›

Categories

W jaki sposób kupić właściwe buty trekkingowe?

Stosowne buty trekkingowe to główny sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je banalnie znaleźć, w szczególności gdy weźmiemy pod obserwację bogactwo fasonów, rozmaite wielkości, materiały i rodzaje podeszwy. Mają za zadanie być stosowne do wykorzystania zarówno latem jak i w zimie. Duże znaczenie ma komfort używania. Jak wobec tego wybrać te odpowiednie?

Read more ›

Categories