Categories

Archive

Niezbędnik każdego piechura – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?

Większość z nas ma odmienny sposób na spędzanie wolnego czasu. Wiele osób preferuje oglądanie telewizji czy przeglądanie portali społecznościowych. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do kina. Jeszcze inni wolą sporty, uczęszczają na siłownie czy biegają. Jest tez całkiem duża grupa osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają na trasie. Zakładają bagaż na plecy, łapią autostop i wybierają się na spotkanie z przygodą.

Read more ›

Categories

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to ciekawa forma spędzania urlopu – w ostatnim czasie nawet zamożniejsi ludzie nie deprecjonują tego typu wypoczynku. No i doskonale, bo przecież biwakowanie tak naprawdę może być tak samo interesujące co np. odkrywanie Tajlandii czy opalanie się w Maroku. A zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma wypoczynku, że wcale nie jest powiedziane, iż nie możemy jechać na dalsze wakacje, a potem wziąć kilka dni wolnego i po prostu wyruszyć na przykład na Mazury. Przecież wystarczy zabrać ze sobą jedzenie, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. Nic więcej. Prawda, że kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Projektując zimową eskapadę w góry wysokie musimy przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w zakresie posługiwania się oprzyrządowaniem, asekuracji, zagrożeń lawinowych a także techniki zimowej wspinaczki. Bez właściwego przyuczenia oraz doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne wyprawy. Trzeba pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, przewodnika ewentualnie kursu szkoleniowego.

Read more ›

Categories

W jaki sposób kupić właściwe buty trekkingowe?

Stosowne buty trekkingowe to główny sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je banalnie znaleźć, w szczególności gdy weźmiemy pod obserwację bogactwo fasonów, rozmaite wielkości, materiały i rodzaje podeszwy. Mają za zadanie być stosowne do wykorzystania zarówno latem jak i w zimie. Duże znaczenie ma komfort używania. Jak wobec tego wybrać te odpowiednie?

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy taki, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories