Categories

Archive

Czy biwakowanie to godna rekomendowania opcja?

Biwak to fajna forma spędzania wakacji – ostatnio nawet zamożniejsi Polacy nie deprecjonują takiego wypoczynku. No i doskonale, bo przecież biwakowanie w sumie może być tak samo ciekawe co np. odkrywanie Japonii albo plażowanie w Maroku. A zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma wypoczynku, że nikt nie powiedział, iż nie możemy wyruszyć na dalsze wakacje, a później wziąć nieco urlopu i najzwyczajniej w świecie wyruszyć przykładowo na Mazury. W końcu wystarczy wziąć ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. I nic więcej. Prawda, że kusząca opcja?

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Planując zimową wycieczkę w góry wysokie musimy przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w obszarze obsługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych oraz techniki zimowej wspinaczki. Bez stosownego wyszkolenia oraz doświadczenia możemy wyruszać sami na podobne wyprawy. Należy pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, pilota ewentualnie kursu instruktażowego.

Read more ›

Categories

W jaki sposób kupić właściwe buty trekkingowe?

Dobre obuwie trekkingowe to kluczowy sprzęt wszelkiego rodzaju turysty górskiego. Nie jest je prosto znaleźć, szczególnie kiedy weźmiemy pod atencję zasobność stylów, bogate wielkości, materiały i warianty podeszwy. Mają za zadanie być właściwe do wykorzystania zarówno latem jak i zimą. Duże znaczenie ma wygoda stosowania. Jak w związku z tym nabyć te właściwe?

Read more ›

Categories

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy taki, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Read more ›

Categories

Niezbędnik każdego piechura – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?

Większość z nas ma odmienny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dużo osób wybiera oglądanie meczów czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do teatru. Jeszcze inni wolą sporty, uczęszczają na siłownie czy biegają. Jest tez całkiem spora grupa osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają w drodze. Zakładają plecak na plecy, łapią autostop i wybierają się na spotkanie z przyrodą.

Read more ›

Categories