Categories

Archive

Pomysł na wczasy dla seniora

Kiedy nadchodzi emerytura, sporo smutnych rzeczy może się stać. Politolodzy, którzy regularnie analizują demografię naszego kraju, wiedzą, że po przejściu na emeryturę pojawia się spory odsetek śmiertelności wśród dziadków. Jest tak dlatego, gdyż bardzo często emeryt przestaje widzieć sens życia, który przez całe lata odnajdywał przeważnie w zawodzie.

Read more ›

Categories

Życie zaczyna się po siedemdziesiątce, czyli w jaki sposób seniorzy znajdujący się na emeryturze i radzą sobie z nadmiarem niezajętego obowiązkami czasu

Przejście na emeryturę lub ewentualnie rentę, właściwie w każdym przypadku jest związane z nadmiarem czasu, który przecież warto wypełnić, najkorzystniej w jakiś sensowny sposób. Można rzecz jasna w ogóle nie podejmować jakichkolwiek czynności, ale gdy życie emeryta będzie naprawdę nudne i co gorsza, może skończyć się popołudniami spędzanymi przed monitorem telewizora. Tymczasem osoby po sześćdziesiątce, a nawet osiemdziesiątce, mogą zachować rewelacyjną sprawność tak fizyczność, jak i umysłową.

Read more ›

Categories

Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać więcej? A jak nie, to dlaczego?

Dzisiaj jest ta wyczekiwana data. Jak co miesiąc pracodawca wpłaca nam wynagrodzenie za pracę. Czy coś jest w stanie zepsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Nim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, musi opłacić podatek za zatrudnianie pracownika (nazwany dla pozorów ZUS-em). Później, gdy już odpowiednią sumę przeznaczył na własną część kosztów, powinien w Twoim imieniu opłacić kolejną część składki za to, że jesteś zatrudniony oraz oczywiście następny podatek ZUS.

Read more ›

Categories