Categories

Archive

Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać więcej? A jak nie, to dlaczego?

Dziś jest szczęśliwy dzień. Raz w miesiącu pracodawca wpłaca nam naszą pensję. Czy coś może zepsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Zanim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, musi zapłacić podatek za zatrudnianie pracownika (zwany inaczej ZUS-em). Następnie, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na własną część kosztów, musi w Twoim imieniu zapłacić jeszcze jedną część składki za to, że jesteś zatrudniony jak i rzecz jasna następny podatek ZUS.

Read more ›

Categories

Pomysł na wczasy dla seniora

Gdy ktoś staje się emerytem, sporo niedobrych rzeczy może się stać. Badacze, którzy systematycznie analizują demografię Polski, odkryli, że po zakończeniu pracy powtarza się spory procent śmiertelności wśród ludzi starszych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nieraz senior przestaje mieć sens życia, który poprzednio realizował głównie w zawodzie.

Read more ›

Categories

Życie zaczyna się po siedemdziesiątce, czyli w jaki sposób seniorzy znajdujący się na emeryturze i radzą sobie z nadmiarem niezajętego obowiązkami czasu

Przejście na emeryturę lub ewentualnie rentę, właściwie w każdym razie wiąże się z nadwyżką czasu, który przecież warto wypełnić, najkorzystniej w jakiś sensowny sposób. Można oczywiście wcale nie podejmować jakichkolwiek przedsięwzięć, ale gdy życie emeryta będzie bardzo nużące i co gorsza, może zakończyć się popołudniami spędzanymi przed telewizorem. Tymczasem osoby po sześćdziesiątce, a nawet osiemdziesiątce, są w stanie zachować rewelacyjną sprawność tak fizyczność, jak i intelektualną.

Read more ›

Categories