Fotografie 3D luksusowy i zadowalający artykuł.

Nowoczesny rodzaj wizualizacji pozwalający w bardzo detaliczny sposób przeanalizować nam artykuł w wymiarze 3D jest to fotografia obrotowa. Przy tworzeniu tej wizualizacji potrzeba zrealizować kilka koniecznych kroków. Jednym z kroków jest przygotowanie odpowiedniego stanowiska.

Musi być to stanowisko, gdzie fotograf bez ograniczeń będzie potrafił z każdej strony sfotografować dany produkt. Jednocześnie istotne w tym miejscu jest dopasowanie tła. Najkorzystniejsze jest jasne tło, ponieważ w dalszej obróbce prosto takowe tło jest wymienić.

3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Po przygotowaniu miejsca trzeba we właściwysposób przyrządzić produkt. Trzeba pamiętać, aby ani jeden z części fotografowanego produktu nie był odblaskowy- metaliczny. Spowoduje to bowiem odbicie fotografa lub w sytuacji użycia lampy błyskowej następstwo pasywnego oświetlenia. Jak widzimy to bardzo luksusowe działanie, gdyż wymaga to dużej ilości serii zdjęć. Każde z wykonanych ujęć powinna być odpowiednie, staranniei szczegółowe. Wszystkie fotografie powinny być wykonane w tej samej jakości. Zazwyczaj zdarza się, że ok 60-70 procent fotografii robionychpodczas w czasietakiej sesji jest odrzucanych. Istotnym argumentem, dlaczego takie zdjęcia (Obróbka zdjęć) są negowane jest zbyt mała ostrość.

Zdarza się, że sesja produktowa innymi słowy fotografia obrotowa , z której później zostanie zrobiona wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo męczące jednakże daje wiele satysfakcji po jej zakończeniu. Po wykonaniu sesji oraz wyborze właściwych ujęć jesteśmy już w połowie drogi do triumfu. W tym momencie bierzemy się za ostatnie wykonanie wizualizacji. I w tym miejscu w zależności z jaką częstotliwością ma być zrobiona wizualizacja powinniśmy dobrać odpowiednią ilość ujęć. Zazwyczaj ilość ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja uzyskiwana jest przez odpowiednie, specjalistyczne programy komputerowe.

Fotograf robiący zdjęcie

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Tym bardziej człowiek musi wszystkie informacje wprowadzić do programu a co najważniejsze czuwać nad ich prawidłowością. I tutaj zbliżamy się do końca tworzenia wizualizacji 3D tworzonej przez fotografię obrotową. Mimo wielkiego nakładu pracy w takową formę prezentacji produktów, staje się ona bardzo popularna. Sprzedawcy muszą, w coraz to bardziej wymyślne sposoby zachęcać potencjalnych klientów do zakupu właśnie ich produktów. Jednak odbiorca jest coraz bardziej wybredny.

Comments are closed.