Gdy maluchy się nudzą – sposoby na długie zimowe popołudnia

Gdy zima puka do naszych drzwi, wielu rodziców rozważa, w jaki sposób umilić ten czas swoim latoroślom. Ujemne temperatury i szybko nadchodzący zmierzch zmuszają do pozostania w domu, który wydaje się mniej mało interesującym miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z pobliskim podwórkiem lub placem zabaw. Nie pozwólmy mimo wszystko, by pora roku uniemożliwiała udaną zabawę. Dużo pozytywnych emocji przysporzy dzieciom robienie prezentów świątecznych czy łańcuchów na choinkę.

dziecko

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, tudzież… na biurku, spacerze, w szafie. Dziecięca fantazja nie posiada granic! Pomysłów najlepiej jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zadziwi nas masa pomysłów i technik zdobienia – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, tworzenie drobnych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty a także ozdób na na wiele innych okazji. Nie wszyscy z nas wiedzą, iż 13 grudnia przypada Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można wspólnie z maluchem wykonać tekturowy telewizor.

Ustalając małym odkrywcom odpoczynek bierny, trzeba połączyć przyjemne z pożytecznym (porównaj). Nauka podana w kreatywny sposób jest prostsza do zapamiętania. W tej sytuacji

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

również z pomocą przychodzi Internet. Portale dla dzieci oferują masę gier, ćwiczących refleks i wyobraźnię.

A może zachęcimy naszą pociechę do wzięcia udziału w konkursie? Dzieci szalenie cenią sobie tę formę rywalizacji. Konkursy dla dzieci dają im sporo zadowolenia, wzmacniają charakter, uczą „zdrowej” rywalizacji a także zaprezentowania się najmłodszych w wielu dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z nagrodą? Wspaniały.

Grudzień to chyba najbardziej lubiany przez dzieci zimowy miesiąc. Dzięki Świętom dorośli posiadają więcej czasu, który mogą wykorzystać na zabawę ze swoimi Skarbami. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej.

Doczytaj:

Comments are closed.